banner
Gündem

Yeni topluluklar kurulacak faaliyet sayıları artırılacak

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, kampüste faaliyet gösteren öğrenci topluluklarının temsilcilerini çalışma odalarında ziyaret etti. Üniversitenin öğrenme ve eğlenmenin kesişim kümesi olduğunu söyleyen Rektör Arıbaş, imkânlar ölçüsünde..

Yeni topluluklar kurulacak faaliyet sayıları artırılacak
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, kampüste faaliyet gösteren öğrenci topluluklarının temsilcilerini çalışma odalarında ziyaret etti. Üniversitenin öğrenme ve eğlenmenin kesişim kümesi olduğunu söyleyen Rektör Arıbaş, imkânlar ölçüsünde tüm toplulukların etkinliklerine katkı sunacaklarını belirtti.

Sağlık Bilimleri Fakültesinin bir bölümü, planlama, resmi işlemler ve organizasyon hazırlıkları için öğrenci topluluklarına tahsis edildi. Rektör Alpay Arıbaş, topluluk temsilcisi öğrencilerle çalışma odalarında bir araya geldi. Fikir, spor, kültür, sanat, doğa, bilim, kişisel gelişim, toplumsal çalışmalar… Kampüste farklı alanlarda faaliyet gösteren çok sayıda öğrenci topluluğu olduğunu ve her birinin çok kıymetli işler ürettiğini ifade eden ASÜ Rektörü, hem topluluk sayısının hem de topluluklar eliyle yürütülen faaliyet sayısının zaman içinde artacağını belirtti. Yüz yüze eğitime ara verilen dönemlerde kimi toplulukların kapandığını veya faaliyet üretemediğini söyleyen Arıbaş, bu toplulukların yeniden kurulacağını ve işler hale geleceğini iletti.

‘KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİN ÖNEMLİ ÖĞRETİCİ ÖZELLİKLERİ VAR’

Öğrencilerin kampüsün gerçek sahipleri olduğunu ve üniversitede yürütülen çalışmaları onların fikirlerinin şekillendirdiğini ifade eden ASÜ Rektörü, “Aslında bizim attığımız her adımın ve yaptığımız her çalışmanın öznesi öğrencilerimizdir. Biz, onların işlerini kolaylaştırmak, taleplerini yerine getirmek için varız. Onların fikirlerini, eleştirilerini ve geri dönüşlerini çok değerli buluyoruz” dedi. Sosyal ve kültürel faaliyetlerin sadece eğlenme anlamına gelmediğini, bu gibi etkinliklerin öğretme özelliklerinin yadsınamaz bir gerçeklik olduğunu dile getiren Prof. Arıbaş, “Öğrencilerimizin, topluluklar aracılığıyla kendilerini ifade edebilecekleri etkinliklere imkânlarımız ölçüsünde her zaman destek olacağız. Onlar, sosyal ve kültürel etkinlik üretiminde bizlerin çalışma ortağıdır” dedi.

Tüm odaları gezen, öğrencilerle hasbihal eden, taleplerini ve projelerini dinleyen Rektör Alpay Arıbaş’a, gezisi esnasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Köse de eşlik etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası