banner
Siyaset

‘Yenikent’in sorunları  acilen çözülmeli’

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, TBMM Genel Kurul çalışmalarında Yenikent beldesinin yaşadığı sorunları anlattı. Aksaray’ın yaşadığı sorunları dile getirerek çözüm yolları aradıklarını söyleyen Erel, Yenikent beldesinin problemlerine çözüm bulunmasını istedi. Milletvekili..

‘Yenikent’in sorunları  acilen çözülmeli’
banner

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, TBMM Genel Kurul çalışmalarında Yenikent beldesinin yaşadığı sorunları anlattı.

Aksaray’ın yaşadığı sorunları dile getirerek çözüm yolları aradıklarını söyleyen Erel, Yenikent beldesinin problemlerine çözüm bulunmasını istedi.

Milletvekili Erel, “Aksaray’ımızın 10 bine yaklaşan nüfusuyla yörenin en büyük beldesi olan Yenikent’in sorunlarının acil olarak çözüme kavuşturulması gerekiyor. Her geçen gün büyüyen, genişleyen beldemizin ev yapmak için, yeni evlenen gençler için arsa ihtiyaçları mevcuttur. Belde tarım ve hayvancılıkta çok gelişmiş durumda olup vatandaşlarımız beldelerine bir Ziraat Bankası istemektedirler. Beldenin güvenliğinden Yeşilova Karakolu sorumludur. Artan nüfusuyla sorunların anında önüne geçilmesi için beldemize bir karakol lazımdır. Yine, beldemizde dünyanın en kaliteli yoncaları yetiştirilmektedir ancak yer altı suları çekildiğinden yer üstü sularının buraya aktarılması gerekmektedir” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası