Gündem

Yerli çilek hasadı 20 gün sonra başlıyor

Aksaray’ın Helvadere Beldesinde çilek üreticileri sezonun ilk hasadına hazırlanıyor. Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Nejdet Demir, bölgede çilek üretimi yapan Sinan Kocabaş’ın çilek tarlasını ziyaret etti. Demir, “20 güne..

Yerli çilek hasadı 20 gün sonra başlıyor
banner

Aksaray’ın Helvadere Beldesinde çilek üreticileri sezonun ilk hasadına hazırlanıyor. Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Nejdet Demir, bölgede çilek üretimi yapan Sinan Kocabaş’ın çilek tarlasını ziyaret etti. Demir, “20 güne kadar aroma ve tadıyla muhteşem çileklerimiz sofralarımızı süsleyecek. İnanın böyle bir tat yok” dedi.

Sinan Kocabaş 3 bin 268 metrelik yüksekliğiyle İç Anadolu Bölgesi’nin en yüksek dağları arasında bulunan Hasan Dağı’nın iklimiyle çevresinde yetişen sebze ve meyvelerin lezzetini olumlu etkilediğini söyledi.

Kocabaş “Biz çileği kendimiz toplamak yerine vatandaşlara bahçemizi açtık. Aileler buraya gelip istedikleri kadar çilek toplayıp satın alıp gidiyorlar. İsteyen bahçemizde mangal yakıp güzel doğanın keyfini de çıkarıyor. Sezonun ilk hasadı hazırlanıyoruz. Gerçekten Aksaray halkı Hasan Dağı’nın kırmızı altınını özlemiş. Çileklerimiz şu anda verimli bir şekilde büyüyor. Mayıs ayının 10’undan itibaren sezonun ilk çilek hasadına başlayacağız. Çilek bahçemizi ziyaret eden Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürümüz Nejdet Demir ile ekibine de teşekkür ederim” diye konuştu. Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası