Esnaf

Yerli kömür fiyatı asgari ücreti yakaladı

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte odun ve kömür fiyatları tavan yaptı. Aksaray’da yerli kömürün geçtiğimiz yıl tonaj fiyatı bin 500 lirayken bu yıl 4-5 bin liraya kadar yükseldi. Kömür satıcısı Ramazan..

Yerli kömür fiyatı asgari ücreti yakaladı
banner

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte odun ve kömür fiyatları tavan yaptı. Aksaray’da yerli kömürün geçtiğimiz yıl tonaj fiyatı bin 500 lirayken bu yıl 4-5 bin liraya kadar yükseldi.

Kömür satıcısı Ramazan Atuğ, “Petrol ve dolar kurundaki yaşanan dalgalanmalar sonucu kömür ve odunun fiyatı yükseldi. İthal kömür geçtiğimiz yıl sonbahar aylarında 2 bin 800 liradan başlıyordu. Şu anda ise 6 -7 bin liraya kadar çıktı. Yerli kömür ise 4 buçuk 5 bin lira civarında. Geçtiğimiz yıl ithal kömüre rağbet çoktu. Bu yıl ise fiyatlardan dolayı vatandaşlarımız rotayı yerli kömüre çevirdi. Yerli kömür satışlarımız havaların serinlemesiyle artmaya başladı. Biz işletme olarak kömürü her zaman erken alan kazanır diyoruz. Bir çok vatandaşımız ise ekonomik nedenlerden dolayı ister istemez havalar soğuyunca kömürünü haftalık alıyor. Kömür fiyatları havaların daha da soğuması ile asgari ücretle aynı seviyeye geleceğini tahmin ediyoruz. Geçtiğimiz yıl şehrimizde kış çetin geçmişti. Bu yıl da çetin bir kış Aksaray halkını bekliyor” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

 

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL