Gündem

‘Yeşil alan varlığımızı bu yılda artırıyoruz”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Yeşil Aksaray hedefi ile başlattıkları ağaçlandırma seferberliğine hız verdiklerini söyledi. Dinçer; “Sorumluluğumuzun bilinciyle şehrimizin yeşil dokusunu güçlendirmek ve doğal yaşamı korumak adına ağaçlandırma çalışmalarına büyük..

‘Yeşil alan varlığımızı bu yılda artırıyoruz”
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Yeşil Aksaray hedefi ile başlattıkları ağaçlandırma seferberliğine hız verdiklerini söyledi.

Dinçer; “Sorumluluğumuzun bilinciyle şehrimizin yeşil dokusunu güçlendirmek ve doğal yaşamı korumak adına ağaçlandırma çalışmalarına büyük bir önem veriyoruz. Her mevsim, cadde ve sokaklarımıza yeni ağaçlar dikerek, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Aksaray bırakmayı hedefliyoruz” dedi.

Aksaray Belediyesi olarak yeşil alanlarla birlikte park, bahçe, kavşak, orta refüjlerin ağaçlandırıldığını belirten Dinçer, “Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız kapsamlı ağaçlandırma çalışması neticesinde şehrimizde kişi başına düşen yeşil alan varlığını 5,1 metrekareden 6,1 metrekareye yükselttik. Bu yılda toprak yapımıza uygun ağaç ve fidanları toprakla buluşturarak kişi başına düşen yeşil alan varlığını daha da artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Aksaray Belediyesi olarak gelecek kuşaklara daha yeşil bir Aksaray bırakmak için süreklilik esasına göre çalıştıklarını belirten Dinçer, “Aksaray’ımızda doğanın korunmasının yanı sıra yeşilin her tonunun artması için mücadelemiz bu yılda sürecek. Ağaçları sadece toprakla buluşturmuyor, bakımını da titizlikle yapıyoruz. Aksaray’ımızın gelecekteki yeşil alan planlarını ve vizyonunu belirledik. Her yıl hedefimizin üzerinde ağaç dikimi yapıyoruz. Şehrimizin tekrar Yeşil Aksaray olarak anılması için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası