Gündem

‘Yeşil miras’ hatıra ormanında fidanlar toprakla buluştu

Aksaray-Nevşehir yolu ağaçlandırma sahasına Eroğlu Holding firması, protokol üyeleri ile birlikle ‘Yeşil Miras’ adı altında 5 bin fidanı toprakla buluşturdu. Fidan dikim etkinliğine Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Aksaray Üniversitesi..

‘Yeşil miras’ hatıra ormanında fidanlar toprakla buluştu
banner

Aksaray-Nevşehir yolu ağaçlandırma sahasına Eroğlu Holding firması, protokol üyeleri ile birlikle ‘Yeşil Miras’ adı altında 5 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Fidan dikim etkinliğine Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Aksaray Üniversitesi Rektörü Alpay Arıbaş, Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak,  Orman İşletme Müdürü Abidder Yurtman, daire müdürleri, Eroğlu Holding yetkilisi Ümmet Eroğlu, fabrika müdürleri ve çalışanları katıldı.

 ‘BU DAVRANIŞ DİĞER İŞ İNSANLARINA ÖRNEK OLACAK’

Fidan dikimi sonrası konuşan Vali Kumbuzoğlu, “Bir yatırımcı iş birliğini vatanına milletine ve toprağına diktiği fidanlarla gösterir. Bu fidanlar bir hayattır. Aksaray’da 20’ye yakın hatıra ormanları var. Herkesin eline aldığı fidanı dikmeye çalışması gerçekten gurur verici. Kurum müdürlerimiz ile iş insanımız Ümmet Eroğlu’nun geçtiğimiz günlerde ziyaretine gittik. Bu etkinliği ise beni çok duygulandırdı. Bu anlamlı etkinliğin şehir geneline de örnek olacağını düşünüyoruz. Bizde valilik olarak her zaman Aksaray’a yaptıkları yatırımlar ile sağladıkları istihdam konusunda göstermiş oldukları başarıdan dolayı kendilerine yürekten kutluyorum. Bu fidanlar 5 ila 10 yıl sonra büyüyecek ve yeşil Aksaray’a kavuşmamıza destek olacak ”dedi.

‘16 BİN ÇALIŞAN ADINA BİR FİDAN DİKİLECEK’

Sultanhanı Belediye Başkanı Solak ise “Eroğlu Holding dünya genelinde 16 bin çalışanı olduğunu ve her çalışanı için bir fidan hediye edeceğini söyledi. İlk adımı ise Aksaray’da attılar.Kendisine gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Sultanhanı Belediyesi olarak ‘Bir Fidan Sizden Bir Orman Bizden’ kampanyası yaptık yaklaşık 40 bin fidanı ülkemize kazandırdık. Aksaray en az yağış alan illerden bir tanesi. Bu şekilde her vatandaşımız bir fidan dikse yılda 450 bin fidan eder. Diktiğimiz fidanlar inşallah bir an evvel büyür ve şehrimiz adına yakışır bir şekilde ‘Yeşil Aksaray’ olarak anılmaya devam eder ”diye konuştu.

5 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Günde iki bin ton su kullanıldığını ve bunun yüzde 80’ini geri dönüşüme kazandırdıklarını aktaran Eroğlu Holding Yetkilisi Ümmet Eroğlu, “Ülkemizde ve dünyamızda iklim değişikliği ve sanayileşme ile doğal dengeyi bozuyoruz. Yani bu dengesizliğin sebebi ormanların azalması ve kirlilik gibi faktörler. Bizde firma olarak bu konu hakkında gelecek için, çocuklarımız için sürdürülebilir bir çözüm aradık. Şirketlerimizden fabrikalarımıza kadar her alanda doğal güneş enerjisini kullanıyoruz. Günde iki bin ton su kullanıyoruz ve bunun yüzde 80’ini geri dönüştürüyoruz. Hem halkımıza hem de sanayide ki firmalarımıza örnek olmak açısından bugün burada 5 bin adet fidan dikiyoruz. Dünya geneline baktığımızda ormanlık alanların daha çok yağış aldığını ve sulak yerler olduğunu görüyoruz. Yeşil alanların yok olmaya yüz tuttuğu yerlerde ise çölleşme mevcut. Biz topraklarımızın ve ülkemizin çölleşmesini istemiyoruz ”ifadelerini kullandı. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası