banner
Gündem

Yeter, şarkı söylemeye ENGEL tanımadı

LONDRA’DA SES YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLAN YETER ARI, BAŞKAN DİNÇER’İ ZİYARET ETTİ İlk kez Hasan Dağı’nda ‘Gül Bakışlım’ şarkısı ile sesini birçok kitleye ulaştıran görme engelli Yeter Arı, Londra’da düzenlenen ses..

Yeter, şarkı söylemeye ENGEL tanımadı
banner

LONDRA’DA SES YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLAN YETER ARI, BAŞKAN DİNÇER’İ ZİYARET ETTİ

İlk kez Hasan Dağı’nda ‘Gül Bakışlım’ şarkısı ile sesini birçok kitleye ulaştıran görme engelli Yeter Arı, Londra’da düzenlenen ses yarışmasında birinciliği kazandı. Yeter Arı, memleketine döner dönmez Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’i ziyaret ederek kazandığı ödülün sevincini paylaştı.

İngiltere’de yaşayan ve doğuştan görme engeli bulunan 18 yaşındaki Yeter Arı, izine geldiği memleketi Aksaray’da iken Hasan Dağı bölgesinde ‘Gül Bakışlım’ şarkısı söylemiş ve eseri “Belediye Başkanımız Evren Dinçer’e armağan ediyorum” demişti.Londra’da düzenlenen ses yarışmasına katılan Yeter Arı, bu yarışmada da birinciliği kazandı. Memleketi Aksaray’a dönen Arı, Dinçer’i ziyaret etti.Ses yarışmasında büyük başarı yakalayan Yeter Arı’nın ziyaretine aile yakınları ve uluslararası kültür sanat elçisi ve aynı zamanda bestekar, ses sanatçısı Suat Sancar’da eşlik etti.

‘HEPİMİZ SEVİNDİK VE GURURLANDIK’

“Şarkı söylemek için engelim yok” diyen Yeter Arı, Londra’da birincilik kazandıran ‘Bir kızıl goncaya benzer dudağın’ adlı eseri tekrar seslendirdi. Dinçer, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek “Yeter kardeşimizin Londra’da ki başarısına Aksaraylılar olarak hepimiz sevindik ve gururlandık. Kendisi daha önce de türkü söyleyerek bize hediye etmişti. Bizde videosunu sosyal medya hesaplarımızda paylaşarak Yeter’i tanımıştık. Yeter kardeşimizin kendine özgü duru bir sesi var. Dinleyenleri hayran bırakıyor. Kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.(Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası