Esnaf

Yıllar geçtikçe su arıtmanın önemi daha çok anlaşılıyor

Son yıllarda dünya genelinde içme suyu ile ilgili kaynak, temizlik ve hijyen konusunda yapılan araştırmalar neticesinde insanlar sağlıklı su tüketimi için arıtma cihazlarına yöneliyor. Aksaray’da su arıtma cihazları satan Hikmet..

Yıllar geçtikçe su arıtmanın önemi daha çok anlaşılıyor
banner

Son yıllarda dünya genelinde içme suyu ile ilgili kaynak, temizlik ve hijyen konusunda yapılan araştırmalar neticesinde insanlar sağlıklı su tüketimi için arıtma cihazlarına yöneliyor.

Aksaray’da su arıtma cihazları satan Hikmet Yılmaz, “Bu iş baba mesleğiydi. Küçük yaşlarda babamın yanında çırak olarak yetiştim sonra kendi iş yerimi açtım. 2008’den bu yana işin içindeyim,  Aksaray’da 3 buçuk yıldır hizmet veriyoruz” dedi.

‘DOĞAYI KİRLETTİK BEDELİNİ ÖDÜYORUZ’

Vatandaşların su arıtma cihazı kullanması gerektiği hakkında bilgiler veren Yılmaz “Doğa kirlendi artık. Toprağı kirlettik toprakta suya karıştı suda kirlendi. Artık Türkiye’de ki doğal kaynak sularına bile insanların güveni kalmadı. Yıllar geçtikçe su arıtmanın önemi daha çok anlaşılıyor. İnsanlarda da farkındalık oluşmaya başladı. Örnek verecek olursak çoğu vatandaşımız hala çeşmelerden bidon ile su taşıyor bu nereye kadar sürebilir ki bu konunun bir de sağlık boyutu var tabi. Hazır suların maliyetleri zaten ortada, o yüzden artık arıtma sistemlerine talep çoğaldı” diye konuştu.

 

 

SADECE İÇMEK İÇİN KULLANILMIYOR’

Arıtma suyunun farklı kullanım alanları hakkında bilgiler veren Yılmaz,  şöyle konuştu: “Günümüzde artık arıtma suyu sadece içmek için kullanılmıyor. Makine bakımı yapılırken ve araç temizliğinde bile arıtma suyu kullanılıyor. Sadece evler için değil endüstriyel hizmette vermekteyiz. Sanayi bölgesinde birçok firmanın üretiminde su kullanılıyor o firmalarının çoğuna da biz destek oluyoruz.”

Su arıtma cihazlarının kullanılmaya başlandıktan sonra ki işlemler hakkında konuşan Yılmaz, satış sonrasında da müşteri desteği verdiklerini söyledi. Yılmaz, “Filtre takibini satan firmanın yapması gerekir, biz her 6 ayda bir müşterilerimizi ararız, gününü biz takip ederiz ve en ufak bir sorunda direkt müdahale ederiz. Servis ekiplerimiz sürekli sahada her zaman müşterilerimize yardımcı olmak için hazırlar” dedi. Foto-Haber: Kamil İPEKLİ

banner

YORUMLAR (1)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası