banner
Asayiş

Yolcu otobüslerine sıkı denetim

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması tarafından şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüsler denetlendi. Aksaray, Adana, Konya, Nevşehir ve Ankara yolunda denetimlerini gece gündüz sürdüren ekipler yolcu taşımacılığı yapan otobüslerde, mevsime..

Yolcu otobüslerine sıkı denetim
banner

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması tarafından şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüsler denetlendi. Aksaray, Adana, Konya, Nevşehir ve Ankara yolunda denetimlerini gece gündüz sürdüren ekipler yolcu taşımacılığı yapan otobüslerde, mevsime uygun lastik kullanımı, yetki belgeleri, psikoteknik değerlendirme raporu, SRC belgeleri ve yedek şoför olup olmadığını denetliyor. Ayrıca takograf kayıtlarından şoförlerin hız, çalışma, dinlenme süreleri ve cihaza takılı sürücü belgesinin aracı kullanan kişiye ait olup olmadığı kontrol ediliyor.

Trafik Jandarması otobüslerde seyahat eden yolcuların emniyet kemeri takıp takmadığını kontrol ediyor. Emniyet kemeri takmanın can güvenliği açısından önemi ve yasal olarak zorunlu olduğunu  hatırlatan ekipler  eksik evrakı bulunan otobüslere de ceza yazdı.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca yapılan yazılı açıklamada, “Şehirlerarası yolcu taşımacılığının daha düzenli ve güvenli bir ortamda gerçekleşmesi ve bu araçların karışmış olduğu kazalar ile can kayıplarının en aza indirilmesi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla kontrol ve denetim faaliyetlerimiz devam edecektir” denildi. (Haber Bülteni) 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası