banner
Gündem

Yöresel lezzetler bu fuarda

Aksaray Erzurumlular Derneği tarafından organize edilen ‘Yöresel Lezzet Fuarı’ 29 Eylül- 8 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor. Aksaray ParkSite Alışveriş Merkezi karşısında bulunan alanda vatandaşlara kapılarını açan fuarın açılışına Milletvekili..

Yöresel lezzetler bu fuarda
banner

Aksaray Erzurumlular Derneği tarafından organize edilen ‘Yöresel Lezzet Fuarı’ 29 Eylül- 8 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor.

Aksaray ParkSite Alışveriş Merkezi karşısında bulunan alanda vatandaşlara kapılarını açan fuarın açılışına Milletvekili Turan Yaldır, Belediye Başkanvekili Yakup Kadri Perek, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, İYİ Parti İl Başkanı Sercan Belgemen, STK başkanları, daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 10 gün sürecek olan festivalde, Erzurumlu sanatçılarla sanat şöleni yaşatılacak. Festivale gelen Aksaraylılar müzik eşliğinde doyasıya eğlenerek Erzurum yöresine ait ürünlerin tadına bakmanın keyfini yaşayacak.

‘AKSARAY’IMIZA BİR KÜLTÜR HİZMETİ SUNUYORUZ’

Etkinlikte konuşan Aksaray Erzurumlular Derneği Başkanı Mustafa Kaya, “Derneğimiz tarafından düzenlenen yöresel ürünler fuarında bir araya geldik. konuşan Aksaray Erzurumlular Derneği 2009 yılında kurulmuş ve kültürel etkinlikler sürdüren bir dernektir. Şehr-i Süleha Aksaray’ımıza bir kültür hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. İçerisinde yaşamaktan onur ve gurur duyduğumuz o yüce gönlünde bizlere yer veren maddi ve manevi birçok değeri bize sunan evliyalar şehri Aksaray’a bizde Erzurumlular olarak destanların ve kahramanlıkların harman olduğu kadim şehir Erzurum’un sanat, mutfak ve türküsünden bir demet sunmak istedik. Palandökenden Hasan Dağı’na ve İbrahim hakkı hazretlerinden Somuncu Babaya kısacası Erzurum’dan Aksaray’a kadar selam getirdik.  Fuarımızda birbirinden lezzetli, doğal ürünler bulunuyor. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızı fuarımıza bekliyoruz” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası