Esnaf

Yufka Ramazan ayında Aksaray halkının vazgeçilmezi oldu

Türk kültürünün vazgeçilmez tatlarından olan yufka çeşitleri Ramazan ayında Aksaraylıların sofralarını süslemeye devam ediyor. Yufka İşletmecisi İdris Selçuker, “Ramazan ayı birçok gıda kaleminde olduğu gibi unlu mamullerde de bereketini göstermeye..

Yufka Ramazan ayında Aksaray halkının vazgeçilmezi oldu
banner

Türk kültürünün vazgeçilmez tatlarından olan yufka çeşitleri Ramazan ayında Aksaraylıların sofralarını süslemeye devam ediyor.

Yufka İşletmecisi İdris Selçuker, “Ramazan ayı birçok gıda kaleminde olduğu gibi unlu mamullerde de bereketini göstermeye devam ediyor. Lavaş ve yufka satışlarında gözle görünür bir satış yaşanıyor” dedi.

11 ayın sultanının işlerini olumlu yönde etkilediğini ifade eden yufka ustası Selçuker, “Ramazan ayı her şeyde olduğu gibi bizim işlerimize de bereket oldu. Bizde üretim kapasitemizi artırdık. Vatandaşlarımızın günlük taze ürettiğimiz ürünlere ilgisi yoğun. Sadece iftarda değil gün içerisinde de işyerimiz açık. Çünkü akşama kadar ancak yetiştiriyoruz. İftar ile birlikte sahur içinde vatandaşlarımızda ürünlerimize talep gösteriyor. Son sistem makinelerle üretim yapıyoruz. Mübarek Ramazan ayı unlu mamul üreten esnafların yüzünü güldürdü” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası