Spor

‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ projesi ile öğrenciler yüzme öğreniyor

Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında Olimpik Yüzme Havuzunda öğrenciler için eğitim programları düzenliyor. Eğitim programı kapsamında 3. ve 4. sınıf öğrencileri yüzme eğitmenleri eşliğinde..

‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ projesi ile öğrenciler yüzme öğreniyor
banner

Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında Olimpik Yüzme Havuzunda öğrenciler için eğitim programları düzenliyor. Eğitim programı kapsamında 3. ve 4. sınıf öğrencileri yüzme eğitmenleri eşliğinde yüzmeyi öğreniyor.

Aksaray’da yüzme sporuna okullardan yoğun ilgi olduğunu belirten yüzme antrenörü Ömer Ali Yılmaz gazeteniz Egemen’e açıklamalarda bulundu. Yılmaz, “ Yüzme bilmeyen kalmasın projesi kapsamında okullardan gelen öğrencilerimize haftanın 5 günü çift seans ile yüzme eğitimi veriyoruz. Yüzme bilmeyen kalmasın projesi kapsamında 2022 yılında 10 bin öğrencimize eğitim verdik. Bu yılda 10 binin üzerinde öğrenciye yüzme eğitimi vermeyi hedefliyoruz.  Yüzme eğitimi haricinde çocuklarımıza sporcu taraması da yapıyoruz. Buraya gelen çocuklarımızdan geleceğin sporcuları olabilecek öğrencilerimizi seçiyoruz.  Yüzme bilmeyen vatandaşlarımız da yüzme öğrenmek için gelebiliyor” dedi.

‘YÜZME EĞİTİMLERİMİZ

ÇOK EĞLENCELİ GEÇİYOR’

Aksaray Naci Abay İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Ali Mutlu, yüzme öğrenmenin çok zevkli olduğunu ve keyifli zaman geçirdiğini söyledi. Mutlu şöyle konuştu: “Sınıf olarak yüzmeye geldik. Burada yüzme hocamız bize yüzme öğretiyor. Yüzme sporu yorucu ama yorulmamıza değiyor. Birde zaman burada gerçekten çok çabuk geçiyor” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası