banner
Gündem

Yüzme için de serinlemek içinde girmek yasak!

BİR ANLIK İHMAL BİR CANIN KAYBINA NEDEN OLUR Devlet Su İşlerinin (DSİ)  son günlerde artan hava sıcaklıkları sonrası sulama kanallarına girmenin ölümlere yol açabildiği belirtilerek, yüzmek veya serinlemek için su..

Yüzme için de serinlemek içinde girmek yasak!
banner

BİR ANLIK İHMAL BİR CANIN KAYBINA NEDEN OLUR

Devlet Su İşlerinin (DSİ)  son günlerde artan hava sıcaklıkları sonrası sulama kanallarına girmenin ölümlere yol açabildiği belirtilerek, yüzmek veya serinlemek için su kanallarına girilmemesi gerektiği bildirildi.

Aksaray DSİ Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bölgedeki sulama kanallarına su verileceği belirtilerek, bu kanallara girilmesinin can kayıplarına sebep olabildiği anımsatıldı.

Bu sebeple vatandaşların hiçbir şekilde su kanallarındaki suya girmemesi gerektiği anlatılan açıklamada, valilikçe alınan kararda DSİ’nin tesislerinde suya girmenin emre aykırı davranış olarak belirlendiği ve uymayanlar hakkında idari yaptırım cezası uygulanacağı kaydedildi.

Açıklamada, su kanalları ve DSİ tesislerinde can güvenliği açısından gerekli tedbirlerin alındığına işaret edilerek, şu ifadelere yer verildi: “Can ve mal güvenliliğinin sağlanması maksadıyla kurumumuzca gerçekleştirilen tesislere korkuluk yapılması, çit çekilmesi, bariyer konulması, sesli ve ışıklı uyarı düzeneğinin kurulması gibi yapısal tedbirler alınıyor. Sulama kanallarına su verilmeden önce de ilgili kurumlar vasıtasıyla sulama kanallarına suyun verileceğini, hiçbir şekilde suya girilmemesi gerektiği ve suya girmenin can kayıplarına sebep olabileceğini hatırlatıyoruz. 2023 yılı sulama sezonunun başlangıcında olduğumuz bu günlerde hava sıcaklıklarına bağlı olarak yüzmek veya serinlemek için tesislerimize girilmesi kesinlikle yasaktır.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası