Asayiş

Zabıta ekiplerinden zincir marketlere denetim

Aksaray Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekiplerince marketlere yönelik fiyat denetimleri devam ediyor.Ekipler, zincir marketlerde fiyat, etiket, kasa kontrolü, son kullanma tarihi, hijyen ve temizlik yönünde denetimler yaptı. Çok sayıda personelin..

Zabıta ekiplerinden zincir marketlere denetim
banner

Aksaray Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekiplerince marketlere yönelik fiyat denetimleri devam ediyor.Ekipler, zincir marketlerde fiyat, etiket, kasa kontrolü, son kullanma tarihi, hijyen ve temizlik yönünde denetimler yaptı.

Çok sayıda personelin katıldığı denetimlerde, ürünlerin etiket ile kasa fiyatının uyuşmadığı hallerde yasal işlem yapılacağı yönünde çalışanlar uyarıldı. Ayrıca son kullanma tarihi yaklaşan et türü gıdaların en kısa sürede dolaplardan çıkarılması gerektiği belirtildi. Kimi marketlere eksikleri tamamlamaları için yasal süre verildi. Belirlenen eksiklerini tamamlamayan işyerlerine, yasalar gereği idari müeyyide uygulanacağı hatırlatılırken; Aksaray Zabıta Müdürlüğünün, halk sağlığını korumaya yönelik kontrol ve denetimlerinin aralıksız devam edeceği kaydedildi. Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL