banner
Gündem

Zabıtadan kurban kesim uyarısı

KURBAN HİZMETLERİ KOMİSYONUNDA ALINAN KARARA GÖRE CADDE, SOKAK VE PARK GİBİ KAMUSAL ALANLARDA KURBANLIK HAYVAN KESİMLERİ YAPILAMAYACAK Aksaray Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı’nda kesim yerlerinin dışında kurban kesimine..

Zabıtadan kurban kesim uyarısı
banner

KURBAN HİZMETLERİ KOMİSYONUNDA ALINAN KARARA GÖRE CADDE, SOKAK VE PARK GİBİ KAMUSAL ALANLARDA KURBANLIK HAYVAN KESİMLERİ YAPILAMAYACAK

Aksaray Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı’nda kesim yerlerinin dışında kurban kesimine karşı vatandaşları uyardı.

Yetkililer belirlenen alanların dışında kurban satışı ve kesiminin yapılmasının çevre kirliliğine, gürültü ve görüntü kirliğine kötü kokuya neden olduğunu belirttiler. Ayrıca hijyenik olmayan ortamlarda yapılan bu uygulamaların halk sağlığını tehdit edeceğini ve tehlike oluşturduğuna dikkat çekildi.

Vatandaşların huzur içerisinde kurban ibadetini yerine getirmesi için oluşturulan kurban hizmetleri komisyonunda alınan karara göre cadde, sokak ve park gibi kamusal alanlarda kurbanlık hayvan kesimleri yapılamayacak. Kesim yerleri, resmi ve belediye veteriner hekimleri, belediye zabıta ekipleri ile din görevlileri işbirliğinde etkin olarak denetlenip kontrol edilecek gibi kararlar alındı.

HALK SAĞLIĞINI OLUMSUZ ETKİLEYECEK ETKENLERİN ÖNÜNE GEÇİLİYOR

Belediye yetkilileri Kurban Bayramı’nda halk sağlığını olumsuz etkileyecek etkenlerin önüne geçilmesi açısından şu uyarılarda bulundu: “Kesim yeri beton, beton asfalt ve benzeri sızdırmaz malzemeden olmalıdır. Kesim esnasından çıkan kanın toprağa dağılmasını önlemek üzere hemen toprakla kapatılmalı ve gerektiğinde kireçlenmelidir. Kurbandan çıkan, kullanılmayacak olan işkembe ve diğer benzeri atıklar sızdırmaz, dayanıklı, yüksek yoğunluklu polietilen siyah torbalara 2/3 oranında konulması kötü koku oluşumunun önüne geçilmelidir. Tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz.” (Haber Bülteni)

BELİRLENEN KURBAN KESİM YERLERİ:

Yeni Mahalle Aksaray Ticaret Borsası Mezbahanesi (Özel)

Fatih Mahallesi Pazar Pazarı Alanı

Büyük bölcek Mahallesi Tatar Sok. Cumartesi Pazar Alanı

Kurtuluş Mahallesi Çarşamba Pazar alanı

Coğlaki Mahallesi Pazartesi Pazar Alanı (Saatçioğlu Cami karşısı)

Şifahane Mahallesi Cuma Pazar Alanı (Fatma Mithat Gürsoy Okulu Yanı)

Selçuklu Mahallesi 5500 sok.ve Hacılar Harmanı Mah. Perşembe Pazar Alanı

Cumhuriyet Mahallesi Pazar Yeri

Kılıçaslan Mah. Salı Pazarı

Yavuz Sultan Selim Mah. Çarşamba Pazarı

Koçaşlar Entegre Et Tesisleri (Ankara Yolu Üzeri) (Özel)

Saray Entegre Et Tesisleri (Ankara Yolu Üzeri) (Özel)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası