banner
Gündem

Zorlu parkurlarda acil durum tatbikatı

UMKE TEMEL EĞİTİM BÖLGE KAMPI AKSARAY’DA DÜZENLENDİ Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) temel eğitim programı Aksaray’da gerçekleştirildi. Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde Aksaray ,Konya ve Karaman illerinden 34 kişinin..

Zorlu parkurlarda acil durum tatbikatı
banner

UMKE TEMEL EĞİTİM BÖLGE KAMPI AKSARAY’DA DÜZENLENDİ

Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) temel eğitim programı Aksaray’da gerçekleştirildi. Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde Aksaray ,Konya ve Karaman illerinden 34 kişinin katıldığı UMKE Temel Eğitim Bölge Kampı sunulan tatbikat ile sona erdi.

Eğitim alan ekipler zorlu parkurlarda triaj, medikal arama kurtarma, güncelleme eğitimleri, koordinasyon ve oryantasyona yönelik beceri eğitimlerini yapılan tatbikatta test etti.

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Koçaş Tarım İşletmesi kamp sahasında aldıkları teorik eğitimin ardından kurtarma ekiplerinin acil durum müdahale tatbikatını izledi. İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç’ten bilgi alan Vali Kumbuzoğlu olası bir afette koordinasyon ve hızlı müdahalenin çok önem arz ettiğini söyledi.

Her türlü acil durum olaylarına karşı sağlık ekiplerinin her an hazır olmaları bakımından eğitim programlarının uygulandığını ifade eden Vali Kumbuzoğlu Konya, Aksaray ve Karaman illerinden gelen kurtarma ekiplerinin üç gün süren teorik eğitimlerini pratikte de başarılı şekilde uyguladıklarını söyledi.

Tatbikatı başarılı şekilde tamamlayan UMKE ekipleri ile bir süre sohbet eden Vali Kumbuzoğlu; çalışmalarında başarı dileklerini iletti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası