Gündem

100 Bisikletli ile 100. yıl Cumhuriyet turu

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Necmiye Mehmet Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde, öğrencilerinin katılımıyla ‘100 Bisikletli 100.Yıl Cumhuriyet Turu’ etkinliği düzenledi. Necmiye Mehmet..

100 Bisikletli ile 100. yıl Cumhuriyet turu
banner

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Necmiye Mehmet Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde, öğrencilerinin katılımıyla ‘100 Bisikletli 100.Yıl

Cumhuriyet Turu’ etkinliği düzenledi. Necmiye Mehmet Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden başlayıp Aksaray Üniversitesi turu ile devam eden tekrar okula gelinmesiyle biten parkur boyunca öğretmenler bisikletleriyle gençlere eşlik etti.

Etkinliğe Necmiye Mehmet Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri katılım sağladı.

ÖĞRENCİLERİN CUMHURİYET COŞKUSU

Aksaray’ın güzel doğasını ve Cumhuriyet coşkusunu bir araya getiren etkinliğin sabah saatlerinde başladığını ifade eden Okul Müdürü Esra Nazire Meşincigiller, “Öğrencilerimiz, okullarının önünden toplanarak rengarenk süslenmiş bisikletleriyle yola çıktılar. Bu, aynı zamanda sağlıklı yaşamı teşvik etme ve çevreye duyarlılık konularında önemli bir mesaj içeriyordu. Etkinlik boyunca, öğrenciler şehirlerinin sokaklarında pedallarken, gülümsediler ve Cumhuriyet’in kazanımlarını düşünerek bu özel yılı kutladılar. Aksaray halkı da bu enerjik gençleri alkışlarla karşıladı ve onlara destek verdi. Bu etkinlik, gençlerimizin Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmasını ve sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmesini sağlamak amacıyla düzenlendi. Öğrencilerimizin bu etkinliği coşkuyla karşılaması bizi gururlandırıyor” dedi.

Bu etkinlik, Cumhuriyet’in 100. yılını coşkuyla kutlama ve genç nesilleri Cumhuriyet değerlerine bağlı kılma amacını taşıdı. Öğrenciler, bisikletleriyle 100 yıl boyunca kazanılan özgürlük ve bağımsızlık değerlerini kutladılar. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası