banner
Gündem

Açılış için geri sayım başladı

DİNÇER; ‘ENGELLİ VE ÖZEL KARDEŞLERİMİZİN HAYALİYDİ GERÇEK OLDU’ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in engelli birey ve ailelerin faydalanması için sosyal yatırımlara dahil ettiği Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde çalışmalar tamamlandı…

Açılış için geri sayım başladı
banner

DİNÇER; ‘ENGELLİ VE ÖZEL KARDEŞLERİMİZİN HAYALİYDİ GERÇEK OLDU’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in engelli birey ve ailelerin faydalanması için sosyal yatırımlara dahil ettiği Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde çalışmalar tamamlandı. Engelsiz Yaşam Merkezinde iç bölümünde yer alan atölyelerde diğer sosyal alanlarda engellilere uygun iç düzenleme ve mobilya aksesuarların montajı tamamlandı. Engelli vatandaşların ailelerinin ve engellilere yönelik faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının ilgi ile beklediği yeni tesis önümüzdeki günlerde açılış töreni düzenlenecek ve hizmete açılacak.

Orta Anadolu’da ilk olma özelliğine sahip olan Engelsiz Yaşam Merkezi, Engelli bireylerin ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlenmiş alanlardan oluşuyor. Tesisin tüm alanları erişilebilirlik önlemleri ve engellilere özel teknolojik donanımlarla destekleniyor. Ayrıca engelli bireylerin aileleri de bu merkezimizden faydalanabilecek. Burada rehabilitasyon hizmetlerinin yanında atölye çalışmaları, meslek edindirme kursları, spor etkinlikleri gerçekleşecek.

Yakın zamanda açılışı planlanan Engelsiz Yaşam Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Engelsiz Yaşam Merkezimizi engelli vatandaşların ve ailelerinin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği nitelikte hayata geçirdik. Engelli vatandaşlarımıza modern ve kapsamlı bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm sosyal ve kültürel tesislerimiz de olduğu gibi bu tesisimizde ilgi ile bekleniyor. Göreve geldiğimizde engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin böylesine büyük bir tesis hayalleri vardı. Bizde bu hayali gerçekleştirdik. Şehrimize hayırlı olsun” dedi. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası