banner
Gündem

‘Bir adet atık pil 600 bin litre suyu kirletiyor’

AKSARAY BELEDİYESİ OKULLAR ARASI ÖDÜLLÜ ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI BAŞLATTI   Pillerin neden olduğu çevre kirliliğini en aza indirmek ve doğaya gelişigüzel atılan pillerin neden olduğu ciddi tehlikeleri önlemek amacıyla..

‘Bir adet atık pil 600 bin litre suyu kirletiyor’
banner

AKSARAY BELEDİYESİ OKULLAR ARASI ÖDÜLLÜ ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI BAŞLATTI

 

Pillerin neden olduğu çevre kirliliğini en aza indirmek ve doğaya gelişigüzel atılan pillerin neden olduğu ciddi tehlikeleri önlemek amacıyla yürütülen kampanya ile hem çevreye katkı sağlanıyor hem de çocuklara çevre bilinci aşılanıyor

Aksaray Belediyesi, çevre bilinci oluşturmak amacıyla okullar arası “Ödüllü Atık Pil Toplama” kampanyası düzenliyor.

Sıfır atık projesi kapsamında; çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi, geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması ve sıfır atık bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenen kampanyaya belirlenen miktarlardaki atık pilleri getiren öğrenciler okulları için toplanan her 50 kilogram atık pile Spor seti (futbol topu, basketbol topu, voleybol topu, badminton seti) ve satranç takımı kazanacaklar. Hediye kazanmak için belirlenen miktardaki atık pilleri toplayan öğrenciler, bu atık pilleri Aksaray Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne teslim edecekler. Başvuru yapan okulların, topladıkları atık piller tartıldıktan sonra imza ve tutanak karşılığında hediyelerini teslim alacaklar.

Atık pillerin çevreye vereceği zararı önlemeyi ve dağıtılacak hediyelerle de atık pillerin ayrı toplanması konusunda bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan bu kampanyada atık pil miktarlarının karşılığında teşvik amaçlı okullara spor seti hediye edilecek. Bu yarışma ile düzenli olarak okullara dağıtılan atık pil toplama kutularına öğrenci ve öğretmenler topladıkları pilleri atarak çevreye büyük katkı sağlıyorlar. Aksaray Belediyesinin Okullar arası “Ödüllü Atık Pil Toplama” kampanyası 15 Şubat’a kadar devam edecek detaylı bilgi almak isteyenler 0 382 2153315 numaralı telefondan bilgi alabilecekler. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası