banner
Gündem

Aksaray Belediyesinden çevreye duyarlı projeler

Proje kapsamında kent genelindeki 50 farklı noktaya ‘Ambalaj Atık Kumbarası’ yerleştirildi AMBALAJ ATIKLARININ TOPLANMASI VE AYRIŞTIRILMASINA YÖNELİK FAALİYET ALANI GENİŞLETİLİYOR Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı, Çevre, Şehircilik..

Aksaray Belediyesinden çevreye duyarlı projeler
banner

Proje kapsamında kent genelindeki 50 farklı noktaya ‘Ambalaj Atık Kumbarası’ yerleştirildi

AMBALAJ ATIKLARININ TOPLANMASI VE AYRIŞTIRILMASINA YÖNELİK FAALİYET ALANI GENİŞLETİLİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında Aksaray Belediyesi ambalaj atıklarının toplanması ve ayrıştırılmasına yönelik faaliyet alanını genişletiyor.

50 ADET AMBALAJ ATIK KUMBARASI

Aksaray Belediyesi’nin Sıfır Atık Yönetmeliği çerçevesinde çevreye duyarlı projeleri hayata geçirmeye devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında, başlatmış olduğumuz ‘Ambalaj Atık Kumbarası Projesi’ belirli kriterler göz önünde bulundurularak şehrimizde bulunan uygun alanlarda faaliyete geçirilmiş olup, 50 farklı noktaya Ambalaj Atık Kumbarası yerleştirilmiştir. Şehirden toplanan ambalaj atıkları Belediyemize ait olan Toplama Ayırma Tesisinde Geri Dönüşüme kazandırılmaktadır” dedi.

HEDEF DAHA YAŞANABİLİR BİR ÇEVRE

“Vatandaşlarımız şehrimizin 50 farklı noktasına yerleştirdiğimiz ambalaj atık kumbaralarına; kâğıt, karton, plastik gibi atıklarını atabilirler” diyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Başlatılan proje kapsamında söz konusu atıkları vatandaşlarımızın evlerinde ayrı bir torbada biriktirerek ilgili kumbaralara atmalarını, geri dönüşüme katkı sunmalarını istirham ediyorum. Atık Kumbaralarımızın sayısını önümüzdeki günlerde artıracağız ve şehrimizde yaygınlaştıracağız. El ele vererek daha güzel, daha yaşanabilir bir çevre ve Aksaray oluşturma bilincine hep birlikte ulaşacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası