banner
Gündem

Aksaray Belediyesinden kar hazırlıkları

Kış mevsimi öncesi iş makinelerini kar mücadelesine hazırlayan Aksaray Belediyesi, buzlanmaya karşı bin 100 km’lik yol ağında tuzlama ve solüsyon faaliyetleri de düzenli olarak sürdürüleceğini bildirdi Son günlerde etkili olan soğuk..

Aksaray Belediyesinden kar hazırlıkları
banner

Kış mevsimi öncesi iş makinelerini kar mücadelesine hazırlayan Aksaray Belediyesi, buzlanmaya karşı bin 100 km’lik yol ağında tuzlama ve solüsyon faaliyetleri de düzenli olarak sürdürüleceğini bildirdi

Son günlerde etkili olan soğuk hava ile birlikte hava sıcaklıkları eksi derecelere düştü. Tüm yurtta etkili olan soğuk havayla birlikte geçtiğimiz gece ilimizde termometreler -10 dereceyi gösterdi.

Aksaray Belediyesi, kar yağışı ve buzlanmanın günlük hayatı olumsuz yönde etkilememesi için 24 saat tuzlama, solüsyon ve kaldırımları temizleme çalışması yapıyor. Ekipler kar yağışı başlamadan, özellikle gece saatlerinden sabaha kadar solüsyon ve tuzlama çalışması yaparken mesai saatleri içinde trafiği sıkıntıya sokmayacak şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

‘KURUMLARLA KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ’

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, ekiplerin Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda 24 saat boyunca tuzlama, solüsyon ve kaldırımları temizleme çalışması yürüttüğünü dile getirdi. Valilik başta olmak üzere kamu kurumları, 112 Acil gibi kuruluşlarla koordineli olduklarını, gelen talepleri karşıladıklarını belirten Başkan Dinçer, Acil Müdahale Ekiplerinin yanı sıra; kar temizleme ekiplerinin de sabah erken saatlerden itibaren kaldırımlarda kar temizleme çalışması yaptığını ifade etti.Başkan “Uzun süredir özlemini duyduğumuz kar yağışı baraj ve göllerimizdeki su seviyesini artırırken diğer yandan şehir içerisinde ulaşım noktasında herhangi bir olumsuzluğa mahal vermemesi için var gücümüzle mücadelemizi sürdürüyoruz. Ekiplerimiz Meteorolojik verileri takip ederek yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlemlerini sürdürecek” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası