Gündem

Aksaray ekibinden TÜBİTAK başarısı

18. ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİNDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ev sahipliğinde düzenlenen 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri..

Aksaray ekibinden TÜBİTAK başarısı
banner

18. ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİNDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ev sahipliğinde düzenlenen 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması’nın ödül töreni gerçekleştirildi. Kayseri, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat olmak üzere yarışmaya katılan 101 projeden dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Aksaray 7 farklı okuldan öğrenci ve danışman öğretmenlerin 11 projesi  ile yarışmaya katıldı. Aksaray ekibi farklı kategorilerde 2 adet bölge birinciliği, 1 adet bölge  ikinciliği ve 1 adet bölge üçüncülüğü dereceleri elde edildi.

Birincilik Derecesi: Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi öğretmeni Celal Öngün ile öğrencileri  Melih Gümüşsoy ve Kayra Alican ARKCI Robotik Kodlama dalında;   Yavuz Sultan Selim Yatılı Bölge Ortaokulu öğretmeni Mehmet Çoban ile öğrencileri Muhammed Demir, Zeynep Sağdıç ve Hamza Olgun yazılım dalında.

İkincilik Derecesi: Özel Nesibe Aydın Okulları öğretmeni Sevim Tosun Erdoğdu ile öğrencisi Selman Tacettin Fizik dalında.

Üçüncülük Derecesi: Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi öğretmeni Dilek Karataş ile öğrencileri Aslı Neva Yılmaz ve Betül Duru Yılmaz Teknolojik Tasarım dalında.  Bölge birinciliğini elde eden proje sahibi öğrenciler Ankara’daki Türkiye Finalinde İlimizi ve Bölgemizi temsil edeceklerdir. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası