banner
Gündem

‘Aksaray için yapacak daha çok işimiz var’

HAMİDİYE ALACALILAR 120 YILDIR BEKLEDİKLERİ TAPULARINA KAVUŞUYOR Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Hamidiye Alaca Mahallesi’nde 120 yıldır çözülemeyen tapu sorunu için kolları sıvadıklarını söyledi.  Kurmaylarıyla beraber Hamidiye alacada ki sosyal..

‘Aksaray için yapacak daha çok işimiz var’
banner

HAMİDİYE ALACALILAR 120 YILDIR BEKLEDİKLERİ TAPULARINA KAVUŞUYOR

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Hamidiye Alaca Mahallesi’nde 120 yıldır çözülemeyen tapu sorunu için kolları sıvadıklarını söyledi.  Kurmaylarıyla beraber Hamidiye alacada ki sosyal tesiste mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Dinçer’in verdiği tapu sözü mahalle sakinlerine büyük sevinç yaşattı.

Başkan Dinçer’in daha önce mahalleye kazandırdığı sosyal tesislerde gerçekleşen toplantıya belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Burada açıklamalarda bulunan Dinçer, ““Hamidiye Alaca mahallemizde Kuşaktan kuşağa tapu sorunlarının çözülmesini bekleyen, yıllarca çözüm bulunamayan ve birçok mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız vardı.Bu sorun 120 yıldır kangren haline gelmiş çözüme kavuşturulamamış bir haldeydi. Uzun süren çalışmalarımızdan sonra mahalle sakinlerimize yıllardır yuva yaptıkları yerlerin tapularını verecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah hak sahiplerine tapuları kısa sürede teslim etmeyi planlanıyoruz. Gelişime açık şehrimizin uç noktasında bulunan ve ağırlıklı olarak yıllar önce göç eden Kırım Türkü vatandaşlarımızın ikamet ettiği bu mahallemizde tapu sorununun çözülmesiyle beraber inşallah hem mahallemizin hem de planlı büyüme noktasında şehrimizin önünü açacak. Aksaray için yapacak daha çok işimiz var” dedi.

Tapu tahsis sorununun çözüme kavuşturulmasının ardından vatandaşlar evlerinin abonelik işlemleri ile taşınmazlarının alım-satımını yapabilecekler. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası