Gündem

‘Aksaray Türkiye’nin teknoloji üssü olacak’

SAMSUNG, KİA VE HYUNDAİ’NİN ÜRETİM MERKEZİ HWASEONG İLE AKSARAY ARASINDA KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALANDI Aksaray Belediyesi ile Güney Kore’nin Hwaseong şehri arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. Belediye Başkanı Dr. Evren..

‘Aksaray Türkiye’nin teknoloji üssü olacak’
banner

SAMSUNG, KİA VE HYUNDAİ’NİN ÜRETİM MERKEZİ HWASEONG İLE AKSARAY ARASINDA KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALANDI

Aksaray Belediyesi ile Güney Kore’nin Hwaseong şehri arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ile Hwaseong şehri Meclis Başkanı GyeongHee Kim arasında imzalanan protokole göre iki şehir arasında tarihi, turizm ve teknoloji alanındaki projelerde iş birliği sağlanacak.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’ı turizm ve sanayide zirveye taşımak için Güney Kore’ye çıkartma yaptı. Belediye Başkanı Dinçer, Güney Kore’nin önemli şehirlerinden Samsung, Kia, Hyundai gibi önemli markaların üretim merkezi Hwaseong şehrini ziyaret ederek çeşitli sanayi kuruluşları ve turizm acenteleri ile görüşmeler gerçekleştirdi. Güney Kore Seul Büyükelçisi Murat Tamer’i ziyaret eden Belediye Başkanı Dinçer, daha sonra Hwaseong Meclis Başkanı GyeongHee Kim karşılıklı görüştü. Her iki başkan, Aksaray ve Hwaseong şehirleri arasında uzun vadeli projelerde yer alma konusunda anlaştı. Her iki şehir arasında tarihi mirasın korunması, turizm potansiyelinin artırılması ve teknolojik gelişmelerin paylaşılması gibi alanlarda ortak çalışmalar yapılacağını bildirdi.

TARİHİ, TURİSTİK, ÜRETİM VE TEKNOLOJİ ALANINDA İŞ BİRLİĞİ

Dinçer ile Hwaseong şehri Meclis Başkanı GyeongHee Kim arasında imzalanan iş birliği protokolünden sonra açıklama bulunan Başkan Dinçer, “1 milyonu aşkın nüfusuyla Güney Kore’nin önemli şehirlerinden Samsung, Kia, Hyundai gibi önemli markaların üretim merkezi Hwaseong şehriyle kardeş şehir anlaşmasını imzaladık. Bu anlaşmayla, sadece tarihi ve turistik anlamda değil özellikle üretim ve teknoloji alanında da karşılıklı iş birliği yapacağız” dedi.

‘AKSARAY’IMIZ ARTIK KABUĞUNA SIĞMIYOR’

“Aksaray’ın turizm ve yatırım potansiyelini artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyen Başkan Dinçer, “Aksaray’ımız artık kabuğuna sığmıyor. Hem sanayide hem turizmde ciddi manada sıçramalar yaptık. Şehrimizin yatırım potansiyeli çok yüksek.Sanayi ve turizm payımızı artırıyoruz. Bu anlamada yeni yatırımcılar ve daha fazla turisti şehrimize çekecek, Aksaray’ımızı Büyükşehir yapana kadar var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu.

Kore’de sanayi kuruluşları, turizm işletmeleri ve seyahat acenteleriyle uyumlu ve verimli görüşmeler yapan Başkan Dinçer, her iki şehrin sahip olduğu potansiyeli açığa çıkarmak için birlikte hareket edeceğinin bir kez daha altını çizdi.

Protokol anlaşmasının her iki şehir için de büyük fırsatlar sunduğunu dile getiren Meclis Başkanı GyeongHee Kim ise, “Aksaray ile tarihi ve kültürel bağlarımızı güçlendirerek, teknolojik ve ekonomik alanda da önemli iş birlikler gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

İmzalanan protokol ile Aksaray ve Hwaseong, karşılıklı anlayış ve uyum çerçevesinde hem yerel hem de uluslararası düzeyde daha güçlü ve verimli bir ilişki kuracak. İki şehir arasında başlatılan bu iş birliği, gelecekte daha pek çok alanda yeni projelerin de önünü açacak. Protokolün bir diğer önemli ayağı ise üretim ve teknoloji alanındaki iş birliği. Hwaseong’un gelişmiş teknoloji altyapısı ve üretim tecrübeleri, Aksaray’ın yerel üretim kapasitelerini artırmak için kullanılacak. Bu iş birliği sayesinde, Aksaray’daki sanayi ve teknoloji yatırımlarının hız kazanması ve yeni iş imkanlarının oluşturulması hedefleniyor.

Başkan Dinçer’in Kore ziyaretinin pazar gününe kadar devam etmesi bekleniyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası