Gündem

Aksaray yaza hazırlanıyor

İLKBAHARIN GELMESİ İLE BİRLİKTE ŞEHİR GENELİNDE AĞAÇ DİKME SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI BAŞKAN DİNÇER, “YEŞİL ALANLARIN SAYISINI ARTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ” Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarafından şehre kazandırılarak hizmete alınan parklar, millet..

Aksaray yaza hazırlanıyor
banner

İLKBAHARIN GELMESİ İLE BİRLİKTE ŞEHİR GENELİNDE AĞAÇ DİKME SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

BAŞKAN DİNÇER, “YEŞİL ALANLARIN SAYISINI ARTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarafından şehre kazandırılarak hizmete alınan parklar, millet bahçeleri ve yeşil alanlarda ilkbaharın gelmesiyle birlikte yeni ağaç dikme çalışmaları başlatıldı.

Binlerce ağacı, süs bitkisini ve yeşil alanı bünyesinde barındıran parklar ve millet bahçelerinde geçtiğimiz yıllarda yapılan peyzaj çalışmaları ilkbaharın gelişiyle birlikte ortaya çıktı. Şehir genelinde sayısı 273’e ulaşan parkların ve 3 yeni millet bahçesinde ilkbaharın gelişi ile birlikte yeni ağaç dikme çalışmaları başlatıldı. Vatandaşlara aileleri ile birlikte ferah bir nefes alam imkânı sunan millet bahçeleri ve parklarda Aksaray Belediyesi ekipleri de çim biçme, budama, çapalama, yabancı otlarla mücadele ve ilkbahar gübrelemesi gibi çalışmalarda yürütülüyor.

KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL ALAN VARLIĞINDA ARTIŞ YAŞANDI

Yeniden yeşil bir Aksaray sloganı ile yapılan yeni parklar ve millet bahçelerinde vatandaşların doğa ile iç içe olacağı alanlar oluşturuldu. Millet bahçelerindeki mevcut ağaçların bakımlarının yapılması ve yeni dikilen fidanlarla birlikte kent genelindeki kişi başına düşen yeşil alan varlığında ciddi oranda artış yaşandı.

Göreve geldiği günden bugüne kişi başına düşen yeşil alan varlığını yaklaşık 4 kat daha artırdıklarını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Bahçelerimiz ve şehir genelindeki parklarımız; yeşil alan varlıkları, sosyal donatı alanları, spor alanları, yürüyüş yolları ve sosyal tesisleri ile vatandaşlarımıza rahat bir nefes alma imkânı sunuyor. Havaların ısınması ile bu alanların mevsimlik bakımlarını yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bu alanları severek kullanması bizim projelerimizi amacına ulaştıracaktır. Şehrin yoğunluğundan rahat bir nefes almak isteyen vatandaşlarımız için parklarımız ve yeşil alanlarımız birer nefes oluyor. Bizlerde bu alanlarımızın bakımlarını rutin olarak gerçekleştiriyoruz. Doğa dostu belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası