Gündem

Aksaray’a 11 yeni hekim ataması yapıldı

Sağlık Bakanlığı’nın Aksaray’a 11 hekim daha atadığını açıklayan AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, ‘Sağlık ordumuzu güçlendirmeye devam edeceğiz’ dedi. Aksaray’ın ihtiyacı olan sağlık branşlarındaki hekim atamalarının yapılması için..

Aksaray’a 11 yeni hekim ataması yapıldı
banner

Sağlık Bakanlığı’nın Aksaray’a 11 hekim daha atadığını açıklayan AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, ‘Sağlık ordumuzu güçlendirmeye devam edeceğiz’ dedi.

Aksaray’ın ihtiyacı olan sağlık branşlarındaki hekim atamalarının yapılması için Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy ile birlikte Sağlık Bakanlığıyla yaptıkları görüşmelerin sonuç vermeye devam ettiğini ifade eden Aktürk, yapılan atamalarla birlikte sağlık hizmetlerindeki uzman hekim eksikliğinin büyük oranda giderilmiş olacağının altını çizdi. Aktürk; “Şehrimize daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunumu anlamında katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, Milletvekillerimiz Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy’a teşekkür eder, yeni atanan hekimlerimize başarı dolu görevler dilerim” dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Aksaray’a atanan doktor dağılımlarını sıralayan Aktürk; “5 tabip, 1 aile hekimliği uzmanı, 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 1 iç hastalıkları uzmanı, 1 tıbbi onkoloji uzmanı, 1 nöroloji uzmanı ve radyoloji uzmanı olmak üzere 11 hekim ataması gerçekleştirilmiştir. İktidar partisi olarak milletvekillerimiz ile beraber, halkımıza en iyi şekilde hizmet vermenin gayreti içerisindeyiz. Şehrimizin tüm ilçelerinde ihtiyaç duyulan branşlarda ilerleyen dönemlerde de atamalar devam edecektir. Dün olduğu gibi, bugünde, yarında milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Yeni atamaların ilimize hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşerilerimize sağlıklı günler dilerim” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası