Aksaray’da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde anmak için 09.05’te hayat durdu. Siren sesleriyle kimileri yaya geçitlerinde kimileri de balkonlarında saygı duruşunda bulundu. Atatürk’ün ölümünün 85’inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen anma törenleri..
Aksaray’da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde anmak için 09.05’te hayat durdu.
Siren sesleriyle kimileri yaya geçitlerinde kimileri de balkonlarında saygı duruşunda bulundu.
Atatürk’ün ölümünün 85’inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen anma törenleri Aksaray’da ise 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda düzenlendi.
Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in çelenklerinin konulmasının ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde çalan sirenler eşliğinde kentte hayat durdu.
Cadde ve sokaklarda yürüyenlerin yanı sıra balkonlarda ve pencerelerde saygı duruşunda bulunuldu. Tüm okullarda eğitim gören öğrenciler ve Sultanlar Ligi’nde Aksaray’ı temsil eden Kuzeyboru ekibi de tam kadro anmalara katıldı. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ
YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)