Gündem

Aktürk, ‘Çiftçilerimizin yanındayız’

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yurt genelinde olduğu gibi Aksaray’da da başlatılan 3 farklı destek ödemesinin maliyetleri kamuoyu ile paylaşılırken, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, “Her süreçte çiftçilerimizi..

Aktürk, ‘Çiftçilerimizin yanındayız’
banner

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yurt genelinde olduğu gibi Aksaray’da da başlatılan 3 farklı destek ödemesinin maliyetleri kamuoyu ile paylaşılırken, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, “Her süreçte çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yurt genelinde olduğu gibi Aksaray’da da uzman eller projesi, hayvan hastalığı tazminat desteği ve süt analiz desteği ödemeleri gerçekleştirildi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından 3 farklı projede destek ödemesi alan çiftçilerin hesabına yatırım gerçekleştirilirken, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, sosyal medya hesaplarından hayırlı olsun mesajını iletti.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Aksaray’da uzman eller projesi kapsamında 1 milyon 735 bin TL, hayvan hastalığı tazminat desteği kapsamında 1 milyon 950 bin TL, süt analiz desteği kapsamında 521 bin TL ödeme gerçekleştirildi. Toplamda 4 milyon 206 bin TL, tarımsal destek ödemesi dün çiftçilerin banka hesaplarına aktarıldı.

‘3 FARKLI PROJEDE ÇİFTÇİLERİMİZİ DESTEKLİYORUZ’

Başkan Aktürk, “Nüfusunun yüzde 80’nin tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Aksaray’ımızda tarımsal destek ödemelerini çiftçilerimizin hesabına aktardık. Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzün girişimleri sonucu bakanlığımızdan aldığımız destekle 3 farklı projede çiftçilerimizi desteklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. İl Müdürlüğümüz toplamda 4 milyon 206 bin TL değerindeki ödemeyi projelerimize böldük. Uzman eller projesi kapsamında 1 milyon 735 bin TL, hayvan hastalığı tazminat desteği kapsamında 1 milyon 950 bin TL, süt analiz desteği kapsamında 521 bin TL ödeme gerçekleştirdik. Bundan önceki her süreçte olduğu gibi bundan sonraki her süreçte de çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan nüfusumuzun büyük bir kısmını her koşulda destekleyeceğiz. Ödemeler, destekler ve projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Tarımsal destek ödemeleri çiftçilerimize ve Aksaray’ımıza hayırlı olsun” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası