banner
Gündem

Aktürk; ‘Muhtarlar bizim mahallelerdeki gözümüzdür’

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında açıklamalarda bulundu. Muhtarların, devlet ile vatandaş arasındaki köprü olduğunu vurgulayan Aktürk, vatandaşa ulaşma noktasında en önemli irtibat noktalarının..

Aktürk; ‘Muhtarlar bizim mahallelerdeki gözümüzdür’
banner

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında açıklamalarda bulundu.

Muhtarların, devlet ile vatandaş arasındaki köprü olduğunu vurgulayan Aktürk, vatandaşa ulaşma noktasında en önemli irtibat noktalarının da yine muhtarlar olduğunu söyledi.

2015 yılından bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak kutlandığını hatırlatan Aktürk, Muhtarları hak ettikleri konuma getirdiklerini ifade etti.

Demokrasi piramidini oluşturan muhtarlar ile sürekli iletişim halinde olduklarını ve vatandaşların sorunlarına çözüm noktasında yine onların aracılığı ile çalışma yaptıklarını belirten Aktürk, “Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yakın mesai arkadaşlarımız olarak gördüğümüz muhtarlarımız, fedakarca görevlerini yerine getirerek bizim mahallelerdeki gözümüzdür” dedi.

‘MUHTARLARIMIZA EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Aksaray’a birçok eser kazandırdıklarını ve kazandırmaya da devam edeceklerinin altını çizen Aktürk, “Mahalle muhtarlarımızda sorumlu oldukları bölgeyi daha iyi tanıyan ve bilen insanlar oldukları için onların desteğiyle hedeflediğimiz hizmetleri daha sağlıklı bir şekilde ulaştırma, uygulama imkânı buluyoruz. Muhtarlarımız bizim gücümüze güç katıyor bizde bu güçle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde ve ülkemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, hayatını kaybeden muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası