Asayiş

Araması olan 4 şahıs jandarma ekipleri tarafından yakalandı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişileri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkarmak ve faillerinin yakalanarak adlî mercilere teslim..

Araması olan 4 şahıs jandarma ekipleri tarafından yakalandı
banner

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişileri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkarmak ve faillerinin yakalanarak adlî mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda; Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Komando Timlerinin de desteği ile JASAT Dedektifleri ve Asayiş Timlerince icra edilen yol kontrolü ve devriye faaliyetleri esnasında ‘Çocuğun Cinsel İstismarı’ suçundan aranan ve hakkında ‘4 yıl 2 ay’ kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen E.A., ‘Hırsızlık’ suçundan aranan ve hakkında ‘5 yıl’ kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen G.B., ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak’ suçundan aranan ve hakkında ‘4 yıl 6 ay 15 gün’ kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen K.D. ve ‘Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma, Taşıma veya Bulundurma’ suçundan aranan ve hakkında ‘3 yıl 6 ay’ kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen B.D. isimli şahıs olmak üzere toplam 4 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edilen şahıslar tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Jandarmadan yapılan açıklamada; “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimize asayiş ortamının sağlanması ve yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişilerin yakalanarak adlî makamlara teslim edilmesini sağlamak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası