banner
Gündem

ASÜ tıp öğrencileri ABD’de çalışma yapabilecek

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Tıp Fakültesi, EducationalCommissionforForeignMedicalGraduates/Yurt Dışı Tıp Fakülteleri Mezunları Eğitim Komisyonu (ECFMG) listesine girdi. Böylece, uzmanlığını Amerika Birleşik Devletlerinde (ABD) yapmak isteyen ASÜ Tıp öğrencileri gerekli sınava girmeye hak..

ASÜ tıp öğrencileri ABD’de çalışma yapabilecek
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Tıp Fakültesi, EducationalCommissionforForeignMedicalGraduates/Yurt Dışı Tıp Fakülteleri Mezunları Eğitim Komisyonu (ECFMG) listesine girdi. Böylece, uzmanlığını Amerika Birleşik Devletlerinde (ABD) yapmak isteyen ASÜ Tıp öğrencileri gerekli sınava girmeye hak kazanmış oldu.

Tıp öğrencilerinin ve mezunlarının ABD’de çalışma yapabilmesi için United States Medical Licensing Examination /Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Ruhsatlandırma Sınavına (USMLE) girmesi; bu sınava girebilmesi içinse bağlı oldukları fakültenin ECFMG’ye kabul edilmesi gerekiyor. ECFMG, ABD dışında eğitim almış hekimlerin diploma denkliklerini sağlıyor ve ABD’de çalışma yapabilmelerinin ön koşullarını belirliyor. ASÜ Tıp Fakültesi uzunca bir çalışma sürecinin ardından ECFMG listesine girdi. Bu gelişme, öğrenciler ve mezunlar için yeni bir sürecin başlaması anlamına geliyor. Artık, uzmanlık eğitimini ABD’de sürdürmek isteyen ASÜ’lüler, USMLE’ye girebilecek; gerekli belge, başvuru ve doğrulama işlemlerini çevrim içi ortamda yapabilecek. ECFMG’nin web sayfasındaki üç sistem ASÜ Tıp Fakültesinin erişimine açıldı. Bu sistemler mezuniyet, eğitim ve ikamete ilişkin bilgi ve belgelerin onaylarını içeriyor. World Directory of Medical Schools/Dünya Tıp Okulları Rehberinde (WDOMS) kaydı olan ASÜ Tıp Fakültesi öğrenci ve mezunları, https://www.ecfmg.org sitesinden başvuru süresine ilişkin detaylı bilgilere erişebiliyor.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, ECFMG listesine girmenin önemli bir başarı olduğunu söyledi ve sürecin ilerlemesine katkı veren herkese teşekkür etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası