banner
Gündem

ASÜ’de İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy anlatıldı

Aksaray Üniversitesinde (ASÜ) öğrencilerin merkezinde olduğu bilimsel aktivitelerin sayısı giderek artırıyor. ASÜ’de yürütülen tüm bilimsel çalışmaların öğrencileri de kapsayacak biçimde derinleştirilmesine dair çalışmalar ivme kazandı. Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş,..

ASÜ’de İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy anlatıldı
banner

Aksaray Üniversitesinde (ASÜ) öğrencilerin merkezinde olduğu bilimsel aktivitelerin sayısı giderek artırıyor.

ASÜ’de yürütülen tüm bilimsel çalışmaların öğrencileri de kapsayacak biçimde derinleştirilmesine dair çalışmalar ivme kazandı. Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, kampüste öğrencilerin tüm çalışmaların merkezinde olduğunu belirtti. Öğrencileri bilimsel çalışmaların içerisine daha yoğun şekilde dâhil etmenin pek çok açıdan değerli olduğunu dile getiren Arıbaş, “Bunlardan en önemlisi öğrencilerimizin araştırma yapmaya dair heyecanlarını yükseltmek. Bunun yanı sıra yöntem öğrenme, bilimsel organizasyon kültürü kazanma, merak duygusunu geliştirme ve kendini bilimsel platformlarda ifade etme gibi kazanımlar da öğrencilerimiz açısından çok değerli. Biz, öğrencilerin merkezinde olduğu bilimsel projeleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bu kapsamda Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri bir panel düzenledi. İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy’un anlatıldığı paneli Doç. Dr. Gamze Somuncuoğlu Özot yönetti. Bölüm öğrencilerinden Menşure Özkepir “Millî Mücadelenin Manevi Mimarlarından Mehmet Akif Ersoy’un Hayatı ve Edebî Kişiliği” başlıklı bir sunum yaparken, Zeliha İner ise bağımsızlığın sembolü olan İstiklal Marşı’nın yazılış hikâyesini anlattı. Panel, Şeyda Selvi’nin“Eserleri Işığında Mehmet Akif Ersoy Söylemini Anlamlandırma Denemesi” başlıklı sunumuyla tamamlandı.

Panelin ardından etkinliğin gerçekleşmesine emek veren isimlere teşekkür belgesi takdiminde bulunuldu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası