banner
Gündem

‘Atık ayrıştırma merkezi ile çöpler ekonomiye tekrar kazandırılıyor’

AKSARAY BELEDİYESİ GÜNLÜK 25 TON ATIĞI GERİ DÖNÜŞTÜREREK ÜLKE EKONOMİSİNE KATMA DEĞER SAĞLIYOR Aksaray Belediyesinin geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karıştırılmadan, kaynağında, ayrı toplanmasının sağlanması ve geri dönüşüme gönderilmek üzere bırakılması..

‘Atık ayrıştırma merkezi ile çöpler ekonomiye tekrar kazandırılıyor’
banner

AKSARAY BELEDİYESİ GÜNLÜK 25 TON ATIĞI GERİ DÖNÜŞTÜREREK ÜLKE EKONOMİSİNE KATMA DEĞER SAĞLIYOR

Aksaray Belediyesinin geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karıştırılmadan, kaynağında, ayrı toplanmasının sağlanması ve geri dönüşüme gönderilmek üzere bırakılması amacıyla oluşturduğu Atık Toplama Ayırma Tesisi (TAT) günde 25 ton kâğıt, plastik, karton, cam gibi geri dönüşümü mümkün olan atığı ayrıştırarak ekonomiye kazandırıyor.

Aksaray Belediyesi, Sıfır Atık konusunda yaptığı çalışmalarla hem atıkları geri dönüşüme kazandırıyor hem de ekonomiye önemli katkılar sağlıyor. Çevre ve doğa dostu projeler üreterek atığın ekonomiye kazandırıldığını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; gelecek nesillere yaşanabilir bir şehir bırakmak için sıfır atık projesinin bir zorunluluk olduğunun altını çizdi.

“Aksaray’ımızda sıfır atık ve geri dönüşüm bilinci yürüttüğümüz çalışmalar sayesinde geniş bir tabana yayıldı” diyen Dinçer, “En büyük hedefimiz temiz doğa, mutlu bir gelecek. Bu hedefimize, çevre sağlığına hassasiyet ve duyarlılık gösteren tüm hemşerilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Aksaray Belediyesi tarafından kazandırılan tesislerin yanı sıra, gelecek nesillerde çevre bilincini oluşturmak, il genelinde geri dönüşümü daha fazla yaygınlaştırmak amacıyla okullarda düzenlediği atık pil toplama yarışmaları, okullarda düzenlediği konferanslar, çevre kart gibi uygulamalar ile çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturan etkinliklere imza atarak daha yaşanabilir bir gelecek için çevreci belediyecilik anlayışının en güzel örneklerinin altına imza atıyor. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası