Aksaray’da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının ardından çiğdem çiçekleri de erken açtı. Baharın müjdecisi, çocuklar ve ailelerinin çubukla topladığı çiğdem çiçekleri çıktı. Normal şartlarda mart ve nisan aylarında açan..
Aksaray’da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının ardından çiğdem çiçekleri de erken açtı. Baharın müjdecisi, çocuklar ve ailelerinin çubukla topladığı çiğdem çiçekleri çıktı. Normal şartlarda mart ve nisan aylarında açan çiğdem çiçeklerini gören vatandaşlar şaşkınlık yaşadı. Beyaz, mor, pembe ve sarı gibi renk çeşitleri olan çiğdemin mor ve sarı renkleri baharın veya yazın geldiğini işaret ediyor. Kırsal alanda çiğdem toplayan Ali Altundağ, “Ağaçören ilçesine giderken Hüsrev köyü yaylasında erken açan çiğdemleri görünce ailecek durup çiğdem topladık. Bu anı ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekindik. Mevsimlerin değiştiğini yakından gördük” dedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ
YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)