Gündem

Bayramlar toplumu sevgi ve hoşgörü zemininde buluşturuyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Ramazan Bayramı’nı yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı. Ramazan ayının bireylerin ve toplumların anlam dünyasını imar eden öğretici özelliklerine vurgu yapan Rektör Arıbaş,..

Bayramlar toplumu sevgi ve hoşgörü zemininde buluşturuyor
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Ramazan Bayramı’nı yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı.

Ramazan ayının bireylerin ve toplumların anlam dünyasını imar eden öğretici özelliklerine vurgu yapan Rektör Arıbaş, bu dönem içindeki manevi kazanımların hayatın bütününe yön vermesinin ehemmiyetine dikkat çekti.Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir ramazan-ı şerifi daha geride bırakarak bayrama erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Prof. Arıbaş,bayramların birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının güçlendiği, mutlulukların paylaşıldığı, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu müstesna günlerden olduğunu belirtti. Arıbaş, “Bu günlerin değerini bilerek aramızdaki sevgi, kardeşlik, merhamet ve hoşgörü duygularını güçlendirmemiz bayramı gerçek anlamıyla idrak etmemizi sağlayacaktır” dedi. Manevi değerlerin tüm güzellikleriyle hissedildiği, kırgınlıkların ve küskünlüklerin sona erdiği bayram günlerinin, toplumsal birlikteliğin en güzel örneklerinin yaşandığı kıymetli zamanlar olduğuna temas eden ASÜ Rektörü, toplumu sevgi ve hoşgörü bağıyla bir araya getiren bayramları anlamına uygun yaşamanın önemine dikkat çekti.

Bayramın Filistin’de yaşanan zulmün ortadan kalkmasına vesile olması dileğinde bulunan Arıbaş, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “ASÜ ailesi başta olmak üzere; şehrimizin, ülkemizin ve İslam Âleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyoruz.Sağlık ve beraberlik içerisinde nice yeni bayramlara kavuşmayı diliyoruz…” (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası