banner
Gündem

Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi dualarla açıldı

Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi dualarla hizmete açıldı. Cuma namazı sonrası yapılan açılışa Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı..

Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi dualarla açıldı
banner

Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi dualarla hizmete açıldı. Cuma namazı sonrası yapılan açılışa Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kurdele kesimi öncesi açılış duasını Müftü Veysel Işıldar yaptı.

‘AKSARAY’IMIZA YAKIŞAN BİR CAMİ OLDU’

Külliyenin hayırlı olmasını dileyen Kumbuzoğlu, “Aksaray’ımıza çok yakışır bir camii oldu. Mescitleri, camileri inşa etmenin bakımlarını yapmanın gerçekten çok büyük bir feyz olduğu Kuran-ı Kerim’de cenabı hak buyuruyor. Dolayısı ile bu mübarek camii Bedir Muhtar büyüğümüzün hatırasına ve ruhuna çok isabetli bir yatırım oldu, bu mahalle için çok anlamlı. Yani sadece cami değil etrafında ki külliyesi, kullanım alanları ve taziye eviyle gerçekten çok kullanışlı bir alan. Ben bu hizmetinden dolayı başta Aksaray Belediye Başkanımız Evren Dinçer ve bütün ekibini yürekten tebrik ediyorum. Başarılarının ve hayırlı hizmetlerinin devamını diliyorum”dedi.

‘MAHALLENİN SOSYAL DOKUSUNA KATKI SAĞLAYACAK’

Başkan Evren Dinçer ise, “Mahallemize ve çevre mahallelerimize külliyemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Camimiz külliye şeklinde dizayn edildi.  Bünyesinde taziye evleri bulunmakta, lavaboları ve diğer sosyal etkinlik alanları ile beraber yapılmış bir kompleks. Mahallemizin de sosyal dokusuna katkı sağlayacağını düşündüğümüz ve burada ki Bedir Muhtar mezarlığımızın temsili bir külliye olması nedeni ile de önem arz ediyor. İnşallah burada güzel ibadet gerçekleştireceğiz, güzel etkinliklerde buluşacağız. Ve Bedir Muhtar büyüğümüzün ismini kalıcı hale getirmiş olduk. Bu mezarlığımızda defin bulunan başta Hacı Şerif Efendi olmak üzere ve Bedir Muhtar efendimize ve tüm ölmüşlere Allah’tan rahmet diliyoruz, mekanları cennet olsun. Katılan tüm misafirlerimize ve sayın valimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum”diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası