banner
Gündem

‘Belediyeciliğin tanımını yeniden yazacağız’

31 Mart seçimlerinin yaklaşması ile birlikte CHP Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir projelerini açıklamaya devam ediyor. Harita yüksek mühendisi Yıldırım Demir kadın girişimcileri ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Yıldırım Demir..

‘Belediyeciliğin tanımını yeniden yazacağız’
banner

31 Mart seçimlerinin yaklaşması ile birlikte CHP Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir projelerini açıklamaya devam ediyor.

Harita yüksek mühendisi Yıldırım Demir kadın girişimcileri ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Yıldırım Demir aynı zamanda gün içinde Mesude Perek Caddesi olarak da bilinen Necip Fazıl Kısakürek Caddesinde ki esnafları da ziyaret ederek, esnafla sohbet edip projelerinden bahsetti.

Pelinsu Yıldırım Demir ziyaretler esnasında kadın girişimcilerin isteklerini, şehirde eksiklik olarak nitelendirdikleri icraatları ve kendisinden beklentilerini öğrendi. Demir, kadın girişimcilerin iş yerlerine geliş gidişte yaşadıkları trafik ve güvenlik sorunundan dert yandığını söyledi.

‘BAZI SORUNLARA ÇOK ACİL ÇÖZÜM BULUNMASI GEREK’

Özellikle kadınlar için güvenli caddeler ve güvenli sokaklar oluşturacak projeler icra edeceklerini aktaran CHP Belediye Başkan Adayı Demir “İnsanlarımızın korkmadan yürüyebildiği sokaklar bu şehirde yaşayan insanların en doğal hakkı” diyerek yönetimi devraldıklarında bu soruna çözüm bulacaklarını belirtti.

Pelinsu Yıldırım Demir ayrıca ziyaretleri esnasında “Halen şehrimizde mahallelere eşit hizmet gitmiyor. Öncelikle şehrin alt yapısını tamamlamayı ve doğalgazsız, kanalizasyonsuz mahalle bırakmamayı planlıyoruz. Bunu yaparken şehri genişletmeliyiz. Son yıllarda gerek nüfus, gerek araç sayısı arttı. Aksaray ticaretinin belli bir merkezde toplanmış olmasının üzerine birde araç sayısının çoğalması eklenince insanlar küçücük çarşı merkezine sığamaz oldu. İş giriş çıkış saatlerinde trafik resmen felç oluyor. Genişletme çalışmaları yapılması şart. İmar ve tapu sorunlarını çözmekte hemen yapılması gerekenler arasında. Çok sayıda projemiz içerisinde öncelikli olanlar arasında bunlarda var. Git gide büyüyen trafik sorunu için şehrin ana arterlerine akıllı kavşaklar yapacağız. Sık sık kazaların yaşandığı belli yerler var. Buralarda halkımızın emniyetini sağlamak için gerekli çalışmaları yapmalıyız. Aksaray’ın bir çevre yoluna ihtiyacı var. Şehrin bir girişi cezaevi, diğer girişi atıl kalmış sanayi, bir girişi de mezarlık biz insanları bu görüntüler ile karşılıyoruz. Şehre daha sağlıklı giriş çıkış noktaları gerekli ve bunun da projesini hazırladık. Aksaray’ın musluklarından içilebilir suyu senelerdir akıtamadılar. Bu konuya da çözüm bulmayı hedefliyoruz” diyerek Aksaray’ın acilen çözüm bulunması gerekli sorunlarını bildiklerini ve beraber yol yürüdükleri güçlü bir kadroyla kısa sürede sorunların çözümleri için adımlar atacaklarını belirtti.

‘PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRMEK İÇİN SİZLERDEN YETKİ İSTİYORUM’

Belediye başkan adayı kadınlar için yapmayı planladıkları projelerden de bahsederken “ Kadınlarımız çok üretken, sadece işlerini kolaylaştırmak ve ürettiklerini pazarlayabilmeleri için olanaklar sağlamak gerek. Bizde yönetimi devraldığımızda, kadın emeğini değerlendirmek üzere kadın birlikleri kuracağız. Üretimleri ve kadın girişimcileri her anlamda destekleyeceğiz. Sadece kadınlarımıza değil gençlerimize de umut olacağız. Sizlerden yetki istiyoruz. Yetki verirseniz bu şehirde belediyeciliğin tanımını yeniden yazacağız” diyerek vatandaşlardan fikirlerini hayata geçirebilmek için destek istedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası