banner
Gündem

Belediyeden gelişigüzel asılan tabelalara uyarı!

Aksaray Belediyesine bağlı ekipler şehir genelinde yaptığı çalışmalarda, belediyenin sorumlu olduğu cadde, ana cadde ve kaldırımlarda görüntü ve çevre kirliliği yaratan ve yayaların geçmesini engelleyen tabela sahiplerini uyardı. Ekipler, tanıtım..

Belediyeden gelişigüzel asılan tabelalara uyarı!
banner

Aksaray Belediyesine bağlı ekipler şehir genelinde yaptığı çalışmalarda, belediyenin sorumlu olduğu cadde, ana cadde ve kaldırımlarda görüntü ve çevre kirliliği yaratan ve yayaların geçmesini engelleyen tabela sahiplerini uyardı.

Ekipler, tanıtım tabelalarını binalara gelişigüzel asan ya da tretuvar üzerine koyan işyerlerinin yaya geçişlerini engellemesi üzerine harekete geçti. Yönetmeliğe aykırı yerleştirilen tabelaların açtığı görüntü kirliliğini de engellemek isteyen Belediye ekipleri, ihlallere ve çirkinliğe neden olan tabelalar için esnaflara uyarıda bulundu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Şehrimize estetik görünüş kazandırmak amacıyla birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Orta refüjlerimizden caddelerimize,  kaldırımlarımızdan duvarlarımıza kadar süslemeler yapıyoruz. Fakat bazı duyarsız işyerleri sahiplerinin gelişigüzel astıkları tabelalar şehrimizi çirkinleştirmektedir. Birçok reklam tabelası okunabilir, anlaşılabilir, estetik olmadığı gibi çevre ve görüntü kirliliğine de yol açmaktadır. Tabelalar düzgün, estetik ve anlaşılabilir olmalıdır. Aksi takdirde tabela yönetmeliğine uymayan işletmelere önümüzdeki günlerde gerekli yasal işlem uygulanmaya başlanacaktır” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası