banner
Gündem

‘Biz yapamayacağımız işin sözünü vermeyiz’

Hamidiye Alacada bulunan sosyal tesislerde düzenlenen tapu teslim törenine katılan Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy, tapu meselesi çözümünde kararlı bir duruş sergileyen Belediye Başkanı Evren Dinçer’e övgüler yağdırdı. Belediye..

‘Biz yapamayacağımız işin sözünü vermeyiz’
banner

Hamidiye Alacada bulunan sosyal tesislerde düzenlenen tapu teslim törenine katılan Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy, tapu meselesi çözümünde kararlı bir duruş sergileyen Belediye Başkanı Evren Dinçer’e övgüler yağdırdı.

Belediye Başkanı Dinçer’in verdiği sözleri yerine getirdiğini aktaran Milletvekili Cengiz Aydoğdu, “Bundan 5-6 sene sonra Hamidiye’ye geldiğimizde, mahalle sakinlerimizin bizden arsa meselesinin çözümü ve doğalgaz konusunda yoğun talepleri vardı. O zaman Hamidiyelilere ‘Bu işi çözersek ancak biz çözeriz’ demiştim. Devlet hayatında her şeyin bir çaresi bulunur. Vatandaşımızın memnun olacağı bir çözüm yolu mutlaka geliştiririz. Burada bu işin kahramanı Belediye Başkanımız Evren Dinçer. Başkanımızdan Allah razı olsun çok büyük bir cesaret gösterdi. Risk aldı. Hazinenin arazisini sizlere devretmek için aracı oldu. Buradan doğacak tüm sakıncaları üstlendi. Her belediye başkanı bu riske girmeyebilir. Burası sıkıntılı bir iş. Ama bizim için, AK Parti belediyeciliği için, Evren Dinçer için aslolan vatandaşın problemini çözmekti ve çözdü de” diye konuştu.

‘MİLLİ İRADE BAYRAMI YAŞAYACAĞIZ’

31 Mart tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimine değinen Milletvekili Aydoğdu, “İçinde bulunduğumuz bu dönemde memleketimizde demokrasi yarışı var. Mahalli idareler seçimleri var. 31 Mart’ta Belediye başkanlarımızı, muhtarlarımızı ve heyetlerini oylayacağız.  Ramazan ayının içinde mübarek bayram öncesinde milli irade bayramı yaşayacağız. Vatandaş kendi tercihini sandıkta gösterecek. Bunun için yarışan birçok siyasi parti var, adaylar var. Onların ziyaretlerinde sizin sorununu biz şu şekilde çözeriz şeklinde vaatleri olmuş. Hatta onların çözümü yanlış, biz doğrusunu çözeriz şeklinde açıklamalarda bulunanlar olmuş. 40 yılını kaymakamlık ve valiliklerde geçirmiş bir kardeşiniz olarak şunu söyleyebilirim; her şeyin çözümü yasalar, kanunlar, devletin nizamı, iltizamı ve imkanları çerçevesinde olur. Yasaların dışında hiçbir şeyi çözemeyiz. Sizlerin desteğiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Türkiye’yi yönetmeye devam edeceğiz. O yüzden çözüm merci biziz. Esasında işin çözüm merkezi, bu işin hakemi sizlersiniz. Sizin istediğiniz gibi çözeceğiz. Sizin rızanız olmayan hiçbir iş, bizce makbul değildir. Aslolan vatandaşa hizmettir. Her zaman vatandaşın dediği olur. Ama hepimizin uyduğu yasalar ve kanunlar çerçevesinde olur. Şimdi doğalgazı çalışmasını devam ettireceğiz. Karayolu ile ilgili bir görüşmemiz var. Bu yılsonu da çözüme kavuşturmayı istiyoruz. Hiç endişe etmeyin. Devletimize, milletimize güvenin. Cumhurbaşkanımızın bu ülkeye verdiği 22 yıllık hizmetin ne olduğunu bilelim. Cumhurbaşkanımız sizlerin desteği ve rızasıyla, annenizin ak sütü gibi verdiğiniz helal oylarıyla 22 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. Bunun kıymetini bileceğinizden hiç şüphem yok. 31 Mart’ta Cumhurbaşkanımıza ve çalışma arkadaşlarına yeniden destek çıkalım. Cumhurbaşkanımızın Aksaray’da ki çalışma arkadaşı Evren Dinçer’dir. Cumhurbaşkanımızı Evren Dinçer’siz bırakmayalım. Sizden tek istirhamımız bu” ifadelerini kullandı.

‘BUGÜNE KADAR VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ’

Hamidiye Mahallesi sakinlerine tapularını teslim eden Milletvekili Hüseyin Altınsoy ise konuşmasında “Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu’nun dediği gibi 5 sene önce buraya geldiğimizde, Hamidiyeliler bizim tapumuz ne olacak, doğalgaz gelecek mi demişlerdi. Biz o zaman demiştik ki; ‘Bize güvenin. Biz yapamayacağımız işin sözünü vermeyiz’ demiştik. AK Parti olarak bugüne kadar verdiği sözleri yerine getirmiş olmanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz. Bu süreçte Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu ve Belediye Başkanımız Evren Dinçer yoğun mesai harcadılar. Ben o zaman il başkanıydım. Bakanlıklara defalarca giderek çözüm yolu aradılar. Bugün büyük bir cesaretle sizlere tapuları teslim ediyor. Belediye Başkanımıza ve milletvekilimize emekleri için teşekkür ederim” şeklinde konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası