Eskil İlçesi Böget köyünde her gün farklı bir evde iftar yemeği veriliyor. 200 haneli köyde 11 ayın sultanı Ramazan ayı geldiği zaman, her gün farklı bir evde iftar yemeği hazırlanarak..
Eskil İlçesi Böget köyünde her gün farklı bir evde iftar yemeği veriliyor. 200 haneli köyde 11 ayın sultanı Ramazan ayı geldiği zaman, her gün farklı bir evde iftar yemeği hazırlanarak köy halkı davet ediliyor. İftar yemeğine katılan Eskil Kaymakamı Yunus Coşkun, “Böyle güzel bir geleneği daha önce başka bir yerde görmedim. Gerçekten çok hoş ve güzel bir gelenek. Ramazan ayına girildiği zaman, her gün farklı bir evde iftar yemeği veriliyor. Burada tüm köy halkı birlikte aynı sofrada buluşuyor. Ezan okunmasının ardından oruçlar açılıyor. Böylesi güzel bir geleneği yaşatan Böget köyü halkını kutluyorum” dedi. Haber: Erkan ALTUNTAŞ
YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)