Gündem

CHP 100. yaşını kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray teşkilatı partilerinin 100. yılında 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda toplanarak Atatürk anıta çelenk sundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. Yılını kutladıklarını ve bundan büyük onur ve gurur..

CHP 100. yaşını kutladı
banner

Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray teşkilatı partilerinin 100. yılında 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda toplanarak Atatürk anıta çelenk sundu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. Yılını kutladıklarını ve bundan büyük onur ve gurur duyduklarını aktaran CHP Aksaray İlçe Başkanı Sibel Altınpınar “Cumhuriyet Halk Partisi; ilkeleri sayesinde her şeye rağmen gücünü ve güncelliğini korumaya devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük Atatürk’ün bizlere emanetidir. Cumhuriyet Halk Partisi öncüdür. Demokratik, laik ve çağdaş Türkiye’nin modernleşmesine öncülük etmiş bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin, cumhuriyetin partisidir. Grupların ya da tarafların değil; kadını erkeği, genci yaşlısı, herkesin,  halkın partisidir. Cemaatlerin, kendini halktan üstün görenlerin değil; barışın, birliğin ve beraberliğin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi, kökleri Cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, laiklik ve devrimcilik olan 6 temel ilkeye dayanan asırlık bir çınardır. Cumhuriyet Halk Partisi, ailelerin, sarayların ve sömürülerin karşısında halkın egemenliği dediği için cumhuriyetçidir. Milliyetçiliği ayaklar altına alanların karşısında,  ülkemizin ulusal birliğini savunduğu için milliyetçidir. Milleti ayıranlara, yandaşı zengin, halkı fakir bırakanlara karşı; halk dediği için halkçıdır. Devletin fabrikalarını, hastanelerini, okullarını, köprülerini, limanlarını rant kapısı yapanlara karşı; “sosyal devlet” dediği için devletçidir. Halkın; dinî ve kutsal duygularını sömürerek siyasete alet edenlere karşı, devletin dinî inançlardan bağımsızlığını ve tarafsızlığını savunduğu için laiktir. Çağdaş dünyayı hiçe sayarak, cehaletin karanlığından beslenenlere karşı, bilim dediği için devrimcidir.   İlk günün heyecanı ve 100 yılın tecrübesiyle buradayız. Ülkemizin geleceğine ışık olmaya devam edeceğiz. Partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu topraklar için can veren şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Hep birlikte, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacağımıza olan inançla 100’üncü yılımızı kutluyor, saygılar sunuyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası