banner
Gündem

‘Çocuklarımıza daha yaşanabilir bir şehir bırakmak için çalışıyoruz’

ÖDÜLLÜ ATIK PİL TOPLAMA”KAMPANYASI DAHİLİNDE ŞU ANA KADAR TOPLAM 403 KİLOGRAM ATIK PİL TOPLANDI Aksaray Belediyesi tarafından çocuklarda çevre bilinci oluşturmak amacıyla başlatılan okullar arası “Ödüllü Atık Pil Toplama” kampanyası..

‘Çocuklarımıza daha yaşanabilir bir şehir bırakmak için çalışıyoruz’
banner

ÖDÜLLÜ ATIK PİL TOPLAMA”KAMPANYASI DAHİLİNDE ŞU ANA KADAR TOPLAM 403 KİLOGRAM ATIK PİL TOPLANDI

Aksaray Belediyesi tarafından çocuklarda çevre bilinci oluşturmak amacıyla başlatılan okullar arası “Ödüllü Atık Pil Toplama” kampanyası yoğun ilgi görüyor.

Sıfır Atık projesi kapsamında; çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi, geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması ve sıfır atık bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenen kampanya ile okullarda atık piller toplanıyor.  Aksaray genelinde başlatılan Kampanya kapsamında Hacı Cevriye Ünsal Ortaokulundan, Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden, Emlak Kredi İlkokulundan, Mehmet Timur Sarrafoğlu İlkokulundan, 15 Temmuz Ortaokulundan, Nuray Kaya İmam Hatip Ortaokulundan ve Kılıçarslan Ortaokulunda katılım sağlandı. Kampanyaya katılarak atık pilleri toplayan öğrenciler, bu atık pilleri Aksaray Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne teslim ediyorlar. Aksaray Belediyesi ekipleri de toplanan pilleri çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi için ilgili tesislerde bertaraf edilmesini sağlıyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer “Ödüllü Atık Pil Toplama” kampanyasına öğrencileri teşvik etmek için kampanyaya katılan öğrencileri ziyaret ederek öğrencilere hediyeler verecek. Çocuklara daha yaşanabilir bir şehir bırakmak için birçok çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Dinçer, yeni dönemde de çevrenin korunmasına yönelik projelerin artarak devam edeceğini söyledi. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası