banner
Gündem

Dinçer: ‘Altyapıda üst lige çıktık’

Görev süreci boyunca yapılan altyapı çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, asbest boru değişiminden kanalizasyon hatlarının yenilenmesine, yağmur suyu, şebeke hattından yeni içme suyu şebeke hatlarına..

Dinçer: ‘Altyapıda üst lige çıktık’
banner

Görev süreci boyunca yapılan altyapı çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, asbest boru değişiminden kanalizasyon hatlarının yenilenmesine, yağmur suyu, şebeke hattından yeni içme suyu şebeke hatlarına kadar birçok çalışma gerçekleştirildiğini söyledi.

 ‘KALİTELİ ALTYAPI MODERN KENT KİMLİĞİ İÇİN BİR GEREKLİLİKTİR’

Kaliteli altyapının modern kent kimliği için bir gereklilik olduğuna vurgu yapan Başkan Dinçer, “Genel anlamda altyapı yatırımları, özel anlamda kentsel teknik altyapı yatırımlarından olan (su, kanalizasyon, gaz, elektrik, telefon, yol, asfalt, kaldırım, üstgeçit, köprü gibi) kamusal hizmetler yerleşme koşullarının düzeltilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacına hizmet ettiği kadar, ekonomik verimliliğin artması ve yerel kalkınmanın sağlanmasında da belirleyici temel kamusal hizmetlerdir. Bizde bu anlayışla altyapı eksiğini tüm birim müdürleri ve kuruluşlarla koordinasyon içerisinde gerçekleştiriyoruz. Altyapıda başarımızın sırrının da bu olduğunun bilincindeyiz. Eksilik tespit ettiğimiz mahallerimizde ve caddelerimizde devrim niteliğinde çalışmalar gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın isteği üzerine yaptığımız çalışmalarla aşırı yağışlarda su birikmelerinin önüne geçtik. İçme suyu şebeke hatlarımızda yaptığımız yenilemelerle su tasarrufunda ve kalitesinde önemli yol kat ettik. Şehrimizi, sağlığa zararlı ve kullanım ömrünü tamamlamış asbest borulardan kurtardık. Her anlamda hızla büyüyen şehrimizin sürekli olarak yeni ihtiyaçları oluşuyor. Bizde bu anlamda şehrin geleceği olarak nitelendirdiğimiz altyapı çalışmalarında edindiğimiz tecrübelerle aralıksız olarak devam edeceğiz’’ dedi.

‘ALTYAPI ÇALIŞMALARINA HIZ VERİLDİ’

Aksaray Belediyesi ekipleri ise geçtiğimiz yıl yapılan alt yapı çalışmalarını şu sözlerle açıkladı:“ Şehirde aşırı yağışlardan kaynaklı oluşabilecek su birikintilerinin sel ve taşkınların önüne geçilebilmesi amacı ile yağmur suyu şebeke hattı çalışmalarına hız verildi. Yağmur suyu şebeke hattı çalışmaları kapsamında 48 mahallede ve ana arterlerde toplam 33 kilometre yeni hat oluşturuldu. Kanalizasyon hatlarının yenilenmesi ve eksiklerin giderilmesine yönelik çalışmalar kapsamında ise 174 kilometrelik kanalizasyon hattının yapımı gerçekleştirildi. Vatandaşlara kaliteli ve kesintisiz içme suyu hizmeti verilmesi amacı ile şehir genelindeki içme suyu şebeke hatlarını yenileyen asbest boruları yeni nesil borularla değiştirildi. 89 kilometrelik asbest boru hattı iptal edilerek yerine polietilen boru nakli yapıldı. Ayrıca 238 kilometrelik içme suyu şebeke hattı da hizmete alındı.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası