banner
Gündem

Dinçer, ‘Belediyemiz örnek gösteriliyor’

Aksaray Belediyesinin örnek gösterilen il belediyeleri arasında olduğunu aktaran Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Belediyemiz her alanda örnek gösterilen ve diğer il belediyeleri tarafından takip edilen bir belediye. Özellikle sosyal..

Dinçer, ‘Belediyemiz örnek gösteriliyor’
banner

Aksaray Belediyesinin örnek gösterilen il belediyeleri arasında olduğunu aktaran Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Belediyemiz her alanda örnek gösterilen ve diğer il belediyeleri tarafından takip edilen bir belediye. Özellikle sosyal projeler konusunda birçok il belediyesine örnek teşkil ediyoruz” şeklinde konuştu.

Aksaray’ın tarihi zenginliklerini ve turistik potansiyelini çok iyi değerlendirdiklerini aktaran Dinçer, tarihi alanların restore edilmesi, atık yönetimi ile yeşil alanların artırılması, şehir içi yolların bakımı ve iyileştirilmesi, kaldırım düzenlemeleri ve trafik akışını düzenleyici projelerle şehrin gelişimine destek verdiklerini kaydetti.

Ülke bazında belediyelere projeleri ile öncülük ettiklerini vurgulayan Dinçer, şehrin vizyon ve misyonunu yükseltmek için çalıştıklarını kaydetti. Dinçer, “Sosyal yardımlar, eğitim projeleri, istihdam fırsatları gibi şehrimizin her bir bireyini kucaklayacak ve destekleyecek projeler üzerinde çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Bu şehir hepimizin, hep birlikte daha güzel bir gelecek inşa etmek için buradayız” dedi.

Projelerinde halkın beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmetlere odaklanan Belediye Başkanı Dinçer, yapılamaz denilen birçok projeyi başlatarak belediyecilik faaliyetleri sayesinde Aksaray’ın çehresini değiştirdi. Görevde bulunduğu süre zarfında şehrin gelişmesi adına çalışan Dr. Evren Dinçer, yaptığı çalışmalarla belediyecilik örneği sergiledi. Belediyeciliğin temizlik, yol ve kaldırım yapmaktan ibaret olmadığının altını çizen Başkan Dinçer, “Görev süremiz boyunca belediyemizin asli görevleri dışında pek çok projeye imza attık. Projelerimizin temel amacı; şehrimizi geleceğe hazırlamanın yanı sıra toplumun refahını artırmak, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, kültürel ve sosyal etkinlikleri destekleyerek toplumsal birliği güçlendirmek ve şehrimizi daha sürdürülebilir kılmaya yönelik kapsamlı projeler hayata geçirmektir. Bu amaca ulaşmak için de gayretle çalışıyoruz” dedi.

Aksaray Belediyesinin kent halkının yaşam kalitesini artıran eğitim, kültür ve sanat alanında her yaştan insana hizmet sunan Bilim Merkezi, Kadın Aktivite Merkezleri, Kitap Konakları, Engelsiz Yaşam Merkezi, Mahalle Konakları, Piramit Kafe, Tacin Kafe, Fatih Kafe, Selçuklu Kafe, Bedriye Medresesi Kitap-Kahve ve Makas Kent Kafe gibi sosyal tesislerinden her gün binlerce vatandaş faydalanıyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, il belediyeleri ölçeğinde bu tür hizmetleri aynı anda sunan başka bir belediye olmadığını belirterek, “Aksaray Belediyesi sosyal belediyecilik alanında birçok il belediyesine örnek olmaya devam ediyor” diye konuştu.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası