banner
Gündem

Dinçer, ‘Bilimle, sanatla tanışmanın yaşı yoktur’

ÇOCUKLAR BİLİM KAMPINDA EĞLENCELİ ZAMAN GEÇİRİYOR Okulların yarıyıl tatiline girmesi ile başlatılan bilim kampına öğrenciler yoğun katılım gösterdi. 2 Şubat’a kadar sürecek bilim kampında, çocuklar çeşitli etkinliklerle eğlenceli zaman geçiriyor…

Dinçer, ‘Bilimle, sanatla tanışmanın yaşı yoktur’
banner

ÇOCUKLAR BİLİM KAMPINDA EĞLENCELİ ZAMAN GEÇİRİYOR

Okulların yarıyıl tatiline girmesi ile başlatılan bilim kampına öğrenciler yoğun katılım gösterdi. 2 Şubat’a kadar sürecek bilim kampında, çocuklar çeşitli etkinliklerle eğlenceli zaman geçiriyor. 8-12 yaş aralığında ki öğrenciler, bilimin eğlenceli haliyle tanışıyor, dokunarak ve uygulayarak öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı yakalıyorlar.

Ara tatil nedeniyle Aksaray Bilim Merkezi’nin düzenlediği Bilim Kampı’na katılan çocuklar, bilimsel çalışmalar yaptı, el becerilerini geliştirirken ufuklarını genişletti, takım oyunları oynadı, bilimsel çalışmaların nasıl olduğuna dair fikir sahibi oldu.

8-12 yaş aralığında bulunan çocuklara uygun bilim kamplarında; öğrenciler sistem atölyesinde, dene-yap atölyesinde, teknoloji ve bilim atölyesinde ve doğa atölyesinde eğlenerek öğrenirken, aileler çocukların verimli bir sömestr tatili geçirmelerinden oldukça memnun.

‘GENÇLERİMİZE YÖNELİK ETKİNLİKLERİMİZ ARTACAK’

“Bir işi sevdirmenin en iyi yolu onu en eğlenceli hali ile sunmaktır” diyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Bilimi, sanatı, teknolojiyi seven bir topluma sahip olmak adına ilk olarak bunun için çalışmalar yapmak gereklidir. Bilim kampları bu alanda çocuklarımız için mükemmel bir seçenek. Öğrencilerimizin kampa gösterdikleri ilgi memnuniyet verici. Hem verimli vakit geçirip hem de stres atılabilecek bir kamp süreci yaşıyorlar. Bilimle, sanatla tanışmanın yaşı yoktur; fakat ne kadar erken olursa o kadar iyi olur elbette. Bu sebeple özellikle de çocuklar için bilim kampları son derece önemlidir. Onların yaşına ve seviyesine uygun çeşitli etkinliklerle zenginleştirilmiş günler sayesinde şehir hayatları içerisinde belki de sahip olamadıkları, göremedikleri deneyimleri yaşama imkanına sahip oluyorlar. Yeni insanlarla tanışıp sosyalleşmenin yanı sıra bu kamplarda tamamen bilim ve sanata dair konular konuşuluyor. Üstelik yalnızca konuşmakla kalınmayıp aynı zamanda atölyelerde elde edilen deneyimlerle konular pekiştiriliyor. Gençlerimize, çocuklarımıza yönelik etkinliklerimiz artarak devam edecek” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası