banner
Gündem

Dinçer ‘Dostun evi gönüllerdir’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, gönül belediyeciliği anlayışı ile hayata geçirdikleri sosyal belediyecilik hizmetlerine değendi. Belediyeciliğin sadece altyapı, üst yapı ve temel belediyecilik hizmetlerinden ibaret olmadığını belirten Dinçer, sosyal projelerle..

Dinçer ‘Dostun evi gönüllerdir’
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, gönül belediyeciliği anlayışı ile hayata geçirdikleri sosyal belediyecilik hizmetlerine değendi.

Belediyeciliğin sadece altyapı, üst yapı ve temel belediyecilik hizmetlerinden ibaret olmadığını belirten Dinçer, sosyal projelerle gönül belediyeciliği anlamında güzel örnekler sergilediklerini aktardı.

Dinçer, toplumun genel refahını artıran, dezavantajlı gruplara destek sağlayan ve sürdürülebilir kalkınmayı teşvik eden sosyal projelerin artarak devam edeceğine işaret etti.

Aksaray Belediyesi’nin sosyal hizmetleri en etkin yürüten belediyeler arasında gösterildiğini vurgulayan Dinçer; “Toplumun her kesiminin özellikle sosyo-ekonomik açıdan desteğe ihtiyaç duyan ailelerin daha iyi yaşam koşullarına ulaşmalarını sağlamak için kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanıyoruz” diye konuştu.

Şehirde dezavantajlı kesimlerin özellikle gıda başta olmak üzere diğer ihtiyaçların karşılanması konusuna hassasiyet gösterildiğinin altını çizen Dinçer, “Sosyal ihtiyaçların karşılanması için bize talepte bulunan hemen hemen her ailemize ulaştık” dedi.

Sosyal hizmetler konusunun geniş bir çalışma alanı olarak değerlendiğini ifade eden Dinçer, Aksaray’da eğitim projeleriyle birlikte istihdam ve meslek edindirme, sağlık ve sosyal hizmetler, engelli bireyler için erişilebilirlik, kültür ve sanat projeleri adı altında pek çok çalışma yapıldığını hatırlattı.

HER TÜRLÜ İHTİYACI KARŞILAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Dinçer, “Bunun yanında çölyak ve trozonemi hastalarına glütensiz gıda desteğimiz düzenli olarak devam ediyor. Ayrıca evden çıkma imkânı olmayan hastalara evde sağlık hizmeti, yine hasta olan yaşlılarımıza evde bakım hizmeti sunuyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz koordinesinde Bebek Taksi uygulamamız, yaşlılarımızın ihtiyacının karşılanması için Huzurlu Yaşam Taksi, engelleri bireylerimiz hastane ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması için engelsiz araçlarımız 7/24 görevde.  Aksaray Belediyemize ait Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Sağlık İl Müdürlüğü bahçesinde yer alan çorba evlerinde günlük 2 bin kişiye çorba ikramımız sürüyor. Hastanedeki çorba evimizden sağlık çalışanları, hasta ve yakınları yararlanıyor. Sağlık İl Müdürlüğü bahçesinde çorba evinden vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz faydalanıyor. Bunun yanında mobil çorba aracımız da her gün farklı noktalarda bu hizmeti sunuyor. Engelli Koordinasyon Merkezimiz aracılığı ile engelleri bireylerin ihtiyacına cevap veriyoruz. Akülü araçlar, tekerlekli sandalye, engellilerimiz için ücretsiz E-KPSS kursları ve meslek edindirme kursları devam ediyor.  Belediye bünyesinde görev yapan bayan ve erkek kuaförleri, ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek ebeveynlerin ve çocuklarının saç kesim işlemini ücretsiz gerçekleştiriyor. İhtiyaç sahipleri sosyal mağazamızdan kıyafetlerini tedarik ederken Sosyal Mağaza Otobüsümüz, mahalle mahalle hatta köy köy gezerek çocuk ve yetişkin bireylere kıyafet ihtiyacını karşılıyor. Haftanın belirli günlerinde Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesini ziyaret eden ekibimiz, hastalara ‘Hasta Bakım’ seti dağıtırken, doğum yapan annelere ise ‘Hoş Geldin Bebek’ seti hediye ediyor” şeklinde konuştu.

ATIL TARIM ARAZİLERİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ

Aksaray Belediyesine ait atıl bulunan tarım arazilerin değerlendirilerek gelirlerin ihtiyaç sahipleri yararına kullandığını açıklayan Başkan Dinçer, “Belediyemiz mülkiyetinde tarım arazilerinden elde edilen ürünleri geçtiğimiz yıl una dönüştürmüş 2 bin ailemizin un ihtiyacını karşılamıştık. Bu yıl ise aynı tarım arazilerine nohut ekerek 12 bin 500 ailemizin ihtiyacını karşılamış olduk” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası