banner
Gündem

Dinçer: ‘Şehrimize yakışmayan görüntüleri ortadan kaldırdık’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında bulunan ve kullanım ömrünü tamamlamış olan mevcut katı atık tesisini devre dışı bırakarak Armutlu’da yapımı tamamlanan yeni modern Katı..

Dinçer: ‘Şehrimize yakışmayan görüntüleri ortadan kaldırdık’
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında bulunan ve kullanım ömrünü tamamlamış olan mevcut katı atık tesisini devre dışı bırakarak Armutlu’da yapımı tamamlanan yeni modern Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisinde çöplerin toplanması ile kötü kokudan şehir arındırıldığını kaydetti.

Dinçer; “Aksaray genelindeki çöplerin ve evsel atıkların toplandığı Yeni Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi içeresindeki lot alanları, mekanik ayrıştırma tesisi, organik maddeden gübre elde edilen Kompost tesisi ve çöp gazından elektrik üretim santrali ve ges santrali bulunmaktadır. Son teknoloji olarak inşa edilen Yeni Katı Atık Depolama Tesisimizde organik ve inorganik maddeler, geri dönüştürülebilen cam, kâğıt, karton vb. gibi maddeler ayrıştırılıyor. Ayrıştırılan organik maddelerden tarım başta olmak üzere park ve bahçe arazilerinde kullanabilecek kompost üretiminden gübre elde ediliyor” dedi.

Şehre yakışmayan kötü görüntü ve kokuyu Yeni Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi ile ortadan kaldırdıklarını belirten Dinçer: “Aksaray’da başarılı bir atık yönetimi sürdürüyoruz. Kaynağında ayrı ayrı toplanan atıklar, Belediyemize ait depolama tesisinde düzenli şekilde ayrıştırılırken geri dönüşümü mümkün olmayan atıklar ise katı atık depolama tesisimizde bertaraf edilip ekolojik değere dönüştürülüyor. Yani çöpün toplanmasından bertarafına kadar uzanan döngüsel bir süreci başlattık. Bu tesisimiz sayesinde yerleşim yerleri içerisinde kalmış kullanım ömrünü tamamlamış modern kent kimliğine yakışmayacak görüntülere neden olan tesisi de ortadan kaldırarak o bölgeyi yeşil alana dönüştüreceğiz.” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası