banner
Gündem

Dinçer; ‘Şehrimizi yeni yollarla ilmek ilmek işledik’

YENİ BULVAR YOLU İLE OSB’YE, ÜNİVERSİTEYE, ASTİM’E, HASTANEYE GİTMEK ARTIK ÇOK KOLAY Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarafından yapımı tamamlanarak hizmete sunulan 50 metrelik yeni bulvar yolu şehri bir uçtan..

Dinçer; ‘Şehrimizi yeni yollarla ilmek ilmek işledik’
banner

YENİ BULVAR YOLU İLE OSB’YE, ÜNİVERSİTEYE, ASTİM’E, HASTANEYE GİTMEK ARTIK ÇOK KOLAY

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarafından yapımı tamamlanarak hizmete sunulan 50 metrelik yeni bulvar yolu şehri bir uçtan bir uca birbirine bağladı. Aksaray Belediyesinin şehir içi ulaşım projeleri arasında yer alan 50 metrelik bulvar yolu, geçtiğimiz hafta yol çizgi çalışmasıyla tamamlandı.

Sağlık Beldesi yolu güzergâhı üzerinde Hürriyet ve İstiklal Mahallesinin birleşme noktasından başlayarak Hacılar Harmanı Mahallesine bağlantısı sağlanan 6.5 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğindeki bulvar yolunda uyarı ve yön levhalarıyla trafik işaretlemeleri yapıldı. Çalışmalar tamamlanarak hizmete alınan yeni bulvar yolu kullanılmaya başlanılması ile şehir genelindeki trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azalttı.

‘50 METRELİK YOLUMUZ ALTERNATİF ULAŞIM GÜZERGÂHI OLDU’

Yeni bulvar yolunun trafiğe açılması, mesafeleri kısalttığı gibi zaman tasarrufu da sağladığını belirten Belediye Başkanı Dinçer, “Şehrimizin en geniş bulvar yolu olma özelliğini taşıyan 50 metrelik yolumuz, şehrimizin önemli alternatif ulaşım güzergâhı oldu. Bulvar yolumuz Hürriyet, İstiklal, Yavuz Sultan Selim, Selçuklu, Mehmet Akif Ersoy Mahalleleri ile Hacılar Harmanı Mahallesi birbirine bağlıyor.  Bulvar yolumuz mesafeleri kısalttığı gibi zamandan da tasarruf sağlıyor. Diğer bir yandan ise bulvar yolumuzun şehir merkezi trafiğinde oluşabilecek yoğunluğunda önemli derecede önüne geçilmiş olundu” diye konuştu. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası