Gündem

Dinçer, ‘Şehrimizin turizm potansiyellerini zirveye taşıyacağız’

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER TURİZM HAFTASINDA II. KILIÇARSLAN HAMAMINDA İNCELEMELERDE BULUNDU Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Turizm Haftası nedeni ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan ile birlikte..

Dinçer, ‘Şehrimizin turizm potansiyellerini zirveye taşıyacağız’
banner

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER TURİZM HAFTASINDA II. KILIÇARSLAN HAMAMINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Turizm Haftası nedeni ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan ile birlikte restorasyon çalışmalarında sona yaklaşılan II. Kılıçarslan Hamamında incelemelerde bulundu.

Binlerce yıllık tarihi geçmişi ile üzerinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Aksaray’da özellikle Selçuklu dönemine ait birçok han, hamam, köprü ve medrese gibi yapılar bulunuyor.

Turizm haftası nedeniyle 800 yıllık II. Kılıçarslan Hamamında devam eden restorasyon çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada ecdat yadigarı bu eserlerin hepsinin şehrin geliştirilmesi için birer fırsat olduğunu dile getirdi. Başkan Dinçer, açıklamalarının devamında ilk dönemde olduğu gibi yeni dönemde de şehrin doğal ve tarihi tüm güzelliklerini gün yüzüne çıkartacaklarını belirterek şehrin turizmini zirveye taşıyacaklarının vurgusunu yaptı.

Dinçer tüm kamu kurum ve kuruluşlarının desteğiyle yapılan çalışmalar neticesinde Aksaray’ın turizm değerine katkı sağlayacak eserleri gün yüzüne çıkarttıklarını ifade etti.

2023 YILINDA AKSARAY’I 1 MİLYON 600 BİN YERLİ VE YABANCI TURİST ZİYARET ETTİ

Aksaray’ın doğal ve tarihi güzelliklerini yerinde görmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin ziyaretleri turizm değerine sahip eserlerin ortaya çıkmasıyla yıllara göre sürekli artış gösterdi. 2023 yılında Aksaray’ı 1 milyon 600 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Şehir genelindeki turizm değerlerinin artırılması ile bu sayının yakın zamanda 2 katına ulaştırılması hedefleniyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası