banner
Asayiş

Dinçer; ‘Vatandaşlarımızın gözü arkada kalmasın’

AKSARAY BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ, 2023 YILINDATOPLAM 5 BİN 475 DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ Aksaray Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşların sağlığını, ekonomisini korumak, huzur ve güveni tesis etmek amacıyla 2023 yılında 5 bin 475..

Dinçer; ‘Vatandaşlarımızın gözü arkada kalmasın’
banner

AKSARAY BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ, 2023 YILINDATOPLAM 5 BİN 475 DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ

Aksaray Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşların sağlığını, ekonomisini korumak, huzur ve güveni tesis etmek amacıyla 2023 yılında 5 bin 475 denetim gerçekleştirdi.

Pazaryeri, lokanta, pastane, fırın, balıkçı, bakkal, market, kasap, berber, kuaför, seyyar, işporta ve inşaat gibi birçok alanda vatandaşın sağlığı ve güvenliği için denetim uygulayan zabıta ekipleri, işyerlerinin vergi levhası ve ruhsatlarının yanı sıra imalathanelerin ve hizmet işletmelerinin hijyen kurallarına uyup uymadığını da denetledi.

DUYGULARI İSTİSMARA GEÇİT VERİLMEDİ

Kentte faaliyet gösteren iş yerlerine yönelik yapılan fahiş fiyat, fiyat etiketi ve kasa- reyon fiyatı karşılaştırması denetimlerinde Bin 250 market, şarküteri, petrol ofisi, tatlıcı ve fırın incelendi. İş yeri denetimleri kapsamında ise Bin 575 işyeri denetimi yapıldı. Vatandaşların duygularını istismar etmek isteyen dilencilere yönelikte 2 Bin 650 noktada yapılan kontrolle geçit verilmedi.

‘HUZURLU VE GÜVENLİ ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ’

Halkın sağlığını, ekonomisini ve güvenliğini sağlamak için yapılan denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, huzurlu ve güvenli şehirler inşa etmenin sadece yol ve altyapı yapmaktan ibaret olmadığını söyledi. Vatandaşların güvenli ve sağlıklı hizmet alabilmeleri için yapılan denetimlerin 2024 yılında da artarak devam edeceğinin de vurgusunu yaptı.  (Haber Bülteni) 

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası